Olomoucký kraj i letos podpoří vysoké školy v regionu

15. 06. 2016

Deset a půl milionu korun uvolnilo hejtmanství v rámci Programu pro podporu terciárního vzdělávání na vysokých školách v Olomouckém kraji v roce 2016. Peníze získala Vysoká škola logistiky v Přerově, olomoucká Univerzita Palackého a Moravská vysoká škola Olomouc.

Slavnostní podpis smluv o poskytnutí dotace proběhl v budově Krajského úřadu Olomouckého kraje.

„Olomoucký kraj podporuje školství celou řadou dotačních programů. Jedním z nich je právě ten zaměřený na terciární vzdělávání. Věřím, že finanční prostředky budou vysokými školami účelně využity. Byl bych rád, aby se díky nim v regionu ještě více rozvíjel výzkum a inovace,“ řekl Zdeněk Švec, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který zodpovídá za oblast školství.

Vysoká škola logistiky v Přerově použije přidělené peníze na rozvoj vzdělávání, vědecké práce a tvůrčí činnosti akademických pracovníků i studentů.

„Budujeme laboratoř pro praktickou výuku. Peníze proto určitě poputují tímto směrem,“ zmínil rektor Vysoké školy Logistiky v Přerově Ivan Barančík.

Univerzita Palackého díky financím od Olomouckého kraje mimo jiné zvýší uplatnitelnost studentů a absolventů na trhu práce.

„Vážíme si podpory Olomouckého kraje. V porovnání s ostatními regiony České republiky totiž není taková spolupráce pravidlem, ale spíše výjimkou,“ uvedl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Olomoucká Moravská vysoká škola využije dotaci na transfer know – how z oblasti ekonomiky a managementu pro potřeby hospodářských subjektů v regionu včetně partnerství s nimi. Cílem je spoluvytváření předpokladů pro dlouhodobě udržitelný hospodářský růst regionu.

„Chceme tyto prostředky použít na rozvoj výuky informačních technologií. Olomoucký kraj má totiž všechny předpoklady pro to, aby se stal jedním z center informačních technologií v zemi,“ řekl Josef Tesařík z Moravské vysoké školy Olomouc.

Hejtmanství finančně podporuje vysoké školy na svém území už řadu let. Letos poprvé ale rozdělilo peníze prostřednictvím Programu pro podporu terciárního vzdělávání na vysokých školách v Olomouckém kraji.

Olomoucký kraj i letos podpoří vysoké školy v regionu

Poslední změna 15. 06. 2016 14:57:34