Olomoucká kajakářka Klára Hricová se stala mistryní Evropy
15. 05. 2017Výprava české reprezentace se vydala do Makedonské Skopje týden před mistrovstvím Evropy, aby se mohla plně sžít s tamější vodou. Podmínky nebyly vůbec jednoduché. Velmi špinavá řeka, spousty odpadků kolem, nepřiměřeně vysoké teploty a hejna malých mušek podél celé trati. Všechny tyto faktory dělaly z klasického mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě tak trošku jízdu o přežití. Někteří závodníci dokonce trénovali se zdravotními rouškami , aby se vyvarovali vdechnutí nepříjemných živočichů poletujících kolem nich.
Komu ale tyto podmínky zřejmě nezpůsobily sebemenší problémy, byla kajakářka Klára Hricová. Teprve osmnáctiletá rodačka z Olomouce se začala věnovat odvětví sjezdu minulý rok na podzim. Letos na jaře jela své první sjezdové závody, ty zvládla s přehledem, když vybojovala místo v seniorské reprezentaci a zároveň účast na mistrovství Evropy. Do Makedonie rozhodně neodjížděla v roli favoritky. Klára Hricová ale potvrdila zvěsti o své tvrdé zimní přípravě a závod jí vyšel fantasticky. A tak její první sezóna v seniorské reprezentaci a její první mezinárodní závod v kariéře nepřinesl nic jiného než titul mistryně Evropy. Klára se v cíli ani nestihla radovat a mířila hned znovu na start dlouhého sjezdu, tentokrát v kategorii kanoistek. Tam už ale suverénní výkon nezopakovala a skončila sedmá. Není se ale čemu divit, na kanoi to byl její první start v životě.
Dále olomoucký oddíl SKUP reprezentovali kajakáři Richard Hála (19. místo), Filip Hric (25. místo) a deblkanoista Václav Kristek (5. místo).
Poslední změna 15. 05. 2017 08:23:15