Obce se dočkají bezpečnější dopravy

23. 03. 2015

Nové chodníky v Hustopečích nad Bečvou, v Polomí na Prostějovsku a v Litovli Nasobůrkách, bezbariérová nástupiště na autobusovém nádraží v Pavlově a Hrabišíně na Šumpersku nebo bezpečnostní dopravní značení u základní školy v Soběchlebech. To jsou jedny z příkladů bezpečnostních prvků v dopravě, na které letos přispěje Olomoucký kraj.

“Každoročně pomáháme obcím v regionu zlepšovat bezpečnost dopravy na silnicích první, druhé a třetí třídy a přispíváme mimo zmíněné bezpečnostní prvky také na zpomalovací ostrůvky, malé okružní křižovatky či bezpečnostní nasvětlení komunikací,” uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Alois Mačák. “Od roku 2006 do roku 2014 jsme na tyto bezpečnostní prvky rozdělili zhruba 45 milionů korun,” dodal.

Letos byly žádosti obcí a měst zaměřeny především na zvýšení bezpečnosti pozemních komunikací v průtazích obcí a na výstavbu chodníků. Hejtmanství rozdělí mezi žadatele přes 5 milionů korun. Projekty ještě musí schválit dubnové Zastupitelstvo Olomouckého kraje.

Poslední změna 23. 03. 2015 09:06:29