Nový obchvat obcí Čechy a Domaželice slouží motoristům

01. 10. 2013

O necelé dva měsíce dříve dnes hejtman Jiří Rozbořil, náměstek pro dopravu Alois Mačák, společně se zástupci zhotovitelů a starostů dotčených obcí slavnostně uvedli do provozu obchvat obcí Čechy a Domaželice na Přerovsku. Za silniční stavbu v délce bezmála čtyř kilometrů s pěti novými mosty zaplatil Olomoucký kraj více než 360 mil. Kč.

Rekonstrukcí prošly také části místních komunikací u obce Prusy a propojení z místa obchvatu do obce Čechy. Součástí investiční akce jsou dvě nové autobusové zastávky. Důležitým prvkem je výstavba protihlukové stěny v těsné blízkosti obchvatu kolem domů obce Domaželice. Dodatečně byl vybudován i světelný přechod pro chodce.

„Stavba tohoto silničního obchvatu patří k největším dopravním investicím Olomouckého kraje. Odklonění dopravy mimo obce přispěje ke zlepšení kvality života jejich obyvatel, životního prostředí a zároveň sníží nebezpečí dopravních nehod,“ řekl na slavnostním otevření hejtman Jiří Rozbořil.

Slavnostní otevření nového obchvatu obcí Čechy a Domaželice na Přerovsku

Poslední změna 02. 10. 2013 14:12:59