Novou müsli tyčinku vymýšlí přes dvě stě dětí

25. 11. 2014

Více než dvě stě žáků osmých ročníků základních škol z Olomouckého kraje se účastní soutěže Fit s müsli pořádané sdružením OK4Inovace a Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěž má motivovat děti ke studiu potravinářských a zemědělských oborů. Čtyřiasedmdesát přihlášených tříčlenných týmů musí během necelých čtyř měsíců nejen vymyslet složení své tyčinky, ale také navrhnout obal či zvolit obchodní model. Vítězné družstvo získá odměnu 30 tisíc korun, a navíc společnost Úsovsko tyčinku skutečně vyrobí.

Partnery v soutěži jsou kromě společnosti ÚSOVSKO FOOD také Agrární komora Olomouckého kraje, Centrum regionu Haná pro biotechnologický výzkum, statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Česká televize odvysílala dvě reportáže o soutěži, které byly natočeny na FZŠ dr. Milady Horákové a MŠ Olomouc. Reportáže můžete zhlédnout zde:

Více se dozvíte také v tiskové zprávě zde.

Poslední změna 25. 11. 2014 11:03:50