Navrhly jméno pro maskota. Náměstek hejtmana jim poděkoval

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu Michal Zácha v pondělí 24. ledna poděkoval autorkám jména pro maskota Olympiády dětí a mládeže. Jméno Olda, které orel ponese, navrhly v rámci ankety na facebooku Olomouckého kraje tři ženy: Jitka Pokorná, Hana Brožková a Markéta Prucková. Všechny získaly kromě poděkování také dárkový balíček a novou čepici Raškovku, kterou vítězkám věnoval Český olympijský výbor. Olda zaujal propojením názvu Olomouckého kraje se samotnou prestižní sportovní akcí.

„Veřejnost do ankety zaslala spoustu skvělých nápadů, jak orla, maskota Olympiády dětí a mládeže, pojmenovat. Olda se objevil vícekrát, a protože se nám návrh velmi líbil, nakonec i zvítězil. Jsem rád, že jsem mohl autorkám za jejich skvělý nápad osobně poděkovat. Samozřejmě ale děkuji všem, kteří se ankety účastnili,“ uvedl náměstek Michal Zácha.

Olympiáda dětí a mládeže proběhne na konci letošního června. Její účastníci se utkají ve dvaceti sportech a třiasedmdesáti disciplínách. Vedle atletiky, plavání, basketbalu či volejbalu se v Olomouckém kraji bude poprvé také šermovat. Kromě olomouckých sportovišť se do významné sportovní akce zapojí i areály v Přerově, Prostějově, Kojetíně, Velké Bystřici či Uničově.

Navrhly jméno pro maskota. Náměstek hejtmana jim osobně poděkoval

Poslední změna 24. 01. 2022 17:04:30