Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton

19. 04. 2018

Středoškoláci z dvacítky škol z Olomouckého kraje se ve středu odpoledne pokusili pokořit maratonskou trať. Závod, který byl součástí dvaadvacátého ročníku Juniorského maratonu, zahájil v pravé poledne ve Smetanových sadech v Olomouci náměstek hejtmana František Jura.

Překvapilo mě, kolik mladých lidí má zájem o tento druh pohybu. Délka tratě určitě představuje výzvu a jsem rád, že se jí středoškoláci nezalekli,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast sportu František Jura.

Závodu se účastnila desetičlenná družstva, přičemž minimálně 3 úseky (konkrétně 3., 5. a 7.) musela běžet dívka. Každý ze závodníků urazil 4200 metrů.

Štafetový závod v Olomouci se konal na okruhu o délce 840 metrů. Každý z běžců tedy zdolal 5 kol, aby zaběhl desetinu maratonské vzdálenosti,“ vysvětlil za organizátory Igor Murko.

Nejlépe se s tratí vypořádalo družstvo Gymnázia Šumperk. Studenti ji zdolali za 2:39:15 hodiny. Do květnového finále s nimi postoupili také studenti z olomouckého Slovanského gymnázia, kteří doběhli druzí.

Na naší škole velice dobře funguje propojení s místním atletickým oddílem. Díky zapáleným tělocvikářům a kvalitnímu zázemí tak tento úspěch není bleskem z čistého nebe – studenti se účastní řady sportovních akcí, z nichž se pravidelně vrací s těmi nejlepšími výsledky,“ neskrýval radost z prvenství ředitel Gymnázia Šumperk Milan Maceček.

Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton Foto: RunCzech
Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton          Foto: RunCzech