Na olomoucký ČEZ RunTour se vydalo přes dva tisíce běžců. Podpořili dobrou věc

Zkušení běžci, nadšenci, ale také malí sportovci a jejich rodiče si užili dvanáctý ročník populárního běhu ČEZ RunTour v centru Olomouce. Jednalo se o páté z osmi měst, kde se celorepublikový závod konal. Za Olomoucký kraj se akce zúčastnil hejtman Josef Suchánek.

Jako první se vydaly na své tratě děti, které závodily v bězích na 500 a 1000 metrů. Další startovní výstřel patřil rodinnému běhu na tři kilometry. Následoval pětikilometrový PUMA RUN, který je tradičně nejoblíbenějším závodem, co do počtu účastníků. Cílovou pásku zvedli jako vítězové nad hlavu Jiří Kyral s Klárou Mirvaldovou. Nejprestižnější desetikilometrový ČEZ RUN ovládli Vojta Novák s olympioničkou Katarínou Pejpkovou.

Závody ČEZ RunTour ovšem nejsou jen o vítězstvích a rychlých časech. Také v Olomouci se běželo na pomoc dobré věci. Padesát korun z každého startovného poputovalo na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem zlepšit kvalitu jejich života.

Na olomoucký ČEZ RunTour se vydalo přes dva tisíce běžců. Podpořili dobrou věc

Poslední změna 24. 07. 2023 13:41:40