Military Fest 2014

08. 08. 2014

Jedinečná akce v Olomouckém kraji. Vojensko-historická akce Military Fest 2014 pořádaná 23. 8. 2014 v areálu bývalých vojenských kasáren u obce Skřípov, okr. Prostějov. Tato akce je organizována ve spolupráci s obci Skřípov a pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. Největší finanční podporu pro tuto akci poskytlo Ministerstvo obrany a Olomoucký kraj.

Záměrem akce Military Fest je ukázka průřezem historie vojenství od starověku po současnost. Během akce jsou prezentovány formou dynamických a statických ukázek období vývoje vojenství. Z chystaného programu můžeme uvést prezentace Římských legií, středověkých vojsk, období Napoleonských válek, rok 1938 a také rok 1945, ukázky výcviku ČSLA, Vojenské policie, Armády České republiky, dobová vojenská ležení, spoustu vojenské techniky a také módní přehlídku z třicátých let minulého století.

Mimo jiné se mohou návštěvníci těšit na pancéřovou techniku v podobě tanků, moderní techniku Armády České republiky a dokonce vyhlídkové lety vrtulníkem.

Mediálními partnery akce jsou Rádio Haná a Týdeník Prostějovska, Prostějovský Večerník, Historický Kaleidoskop.

Za občanské sdružení Association Military Fan

Petr Kučera