Mikroregion Bystřička uspořádal pro obyvatele svůj den

Poslední srpnovou sobotu si společně užili všichni, kteří žijí v obcích patřících do mikroregionu Bystřička. V Bukovanech, jedné z obcí, se v sobotu 26. srpna konal Den regionu. Akce byla spojena s veřejnou cyklistickou poznávací jízdou a hodovými oslavami. Za Olomoucký kraj se slavnosti zúčastnil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, který nad akcí převzal záštitu.

Cyklisté zahájili svou poznávací jízdu v amfiteátru zámeckého parku ve Velké Bystřici. Projížďka končila v Bukovanech, navázalo na ni kulturní odpoledne plné hudebních vystoupení.

Do regionu Bystřička patří dvanáct spádových obcí: Bukovany, Bystrovany, Daskabát, Hlubočky, Mrsklesy, Přáslavice, Svésedlice, Tršice, Velká Bystřice, Velký Újezd, Doloplazy a Kozlov.

Mikroregion Bystřička uspořádal pro obyvatele svůj den

Poslední změna 29. 08. 2023 08:06:39