Michal Zácha, náměstek hejtmana

Michal Zácha je rodákem z Přerova, je mu 42 let. Většinu svého profesního života strávil jako živnostník specializující se na správu nemovitostí, pomoc při investiční výstavbě a poradenství. Už třetí volební období pracuje pro občany Přerova v zastupitelstvu města, opakovaně byl také zvolen náměstkem primátora. V minulém volebním období působil jako předseda majetkoprávní komise Zastupitelstva Olomouckého kraje. Už 18 let je členem Občanské demokratické strany, v současné době vede její regionální sdružení. Ve volbách v říjnu 2020 se stal členem krajského zastupitelstva a následně dostal důvěru pracovat jako náměstek hejtmana. Michal Zácha má tři syny, jeho největším koníčkem je sport, práce na chalupě a jízda na motorce.

Kompetenční oblast: doprava, sport a volný čas

Náměstek hejtmana v médiích

05.05.2022 - Kraj má opět sportovce roku. Cenu dostali i lidé s hendikepem

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhlo ve středu 4. května v sále Moravského divadla v Olomouci.

Kraj má opět sportovce roku. Cenu dostali i lidé s hendikepem

04.05.2022 - Odtajněné medaile i sportoviště. Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží

Od 26. do 30. června se jí zúčastní téměř čtyři tisíce sportovců.

28.04.2022 - Olomoucký florbal slaví. Náměstek Zácha sportovkyním blahopřál osobně

Do budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje dorazil téměř kompletní tým sportovkyň, trenéři i zástupci vedení klubu.

Olomoucký florbal slaví. Náměstek Zácha sportovkyním blahopřál osobně

07.04.2022 - Začaly přípravy na stavbu vysokorychlostní tratě. Vlaky mají jezdit 320 km/h

Tento týden začaly práce na dokumentaci pro budoucí stavbu vysokorychlostní tratě, která bude procházet také Olomouckým krajem. Konkrétně se jedná o úsek Prosenice – Hranice na Moravě, kde navíc dojde ke kompletní rekonstrukci nádraží.

Začaly přípravy na stavbu vysokorychlostní tratě. Vlaky mají jezdit 320 km/h

04.04.2022 - Moderní dětská hřiště i nové chodníky. Kraj to s bezpečností v dopravě myslí vážně

Projekty, které chce letos Olomoucký kraj podpořit mají za cíl zvýšit bezpečnost silniční dopravy. Důraz je kladen hlavně na chodce a děti.

Michal Zácha

náměstek hejtmana

585 508 875 m.zacha@olkraj.cz
Jeremenkova 40a, 779 00 Olomouc, patro 2.NP, kancelář: 245

Jana Adamíková

asistentka náměstka hejtmana Michala Záchy, DiS.
Odbor kancelář hejtmana
oddělení organizační