Mgr. František Jura, neuvolněný člen rady

Mgr. František Jura, náměstek hejtmana

František Jura se narodil 25. ledna 1969 v Ostravě. Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, obor management sportu a trenérství. Poté absolvoval studium na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

V letech 1992 – 2000 pracoval v Městské policii v Prostějově, v letech 2000 – 2010 ve Vězeňské službě České republiky. Od roku 2011 byl generálním sportovním manažerem fotbalového klubu.

V roce 2014 se stal zastupitelem města Prostějova, kde působí v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady.

8. listopadu 2016 byl Zastupitelstvem Olomouckého kraje jmenován do funkce náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Dne 30. 10. 2018 byl Mgr. František Jura zvolen Zastupitelstvem města Prostějova do funkce primátora města.

Bydlí v Prostějově, je ženatý, má tři děti.

Neuvolněný člen Rady Olomouckého kraje v médiích

06.11.2018 - Náměstek hejtmana František Jura ocenil trenéry a sportovní funkcionáře

Ocenění převzaly dvě desítky trenérů, cvičitelů a funkcionářů z celého regionu.

Náměstek hejtmana František Jura ocenil trenéry a sportovní funkcionáře

18.10.2018 - Kraj ocenil talentované školáky

Ocenění se udělovalo v pěti oborech - humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním.

Kraj ocenil talentované školáky

24.09.2018 - Obnovená oranžerie má v rodném listu Olomoucký kraj

Rekonstrukční práce prováděli svépomocí sami zaměstnanci Flory. Kromě magistrátu a ministerstva kultury se na financování projektu podílel Olomoucký kraj.

Obnovená oranžerie má v rodném listu Olomoucký kraj

20.09.2018 - Veronika Vališová je nejlepším neprofesionálním knihovníkem Olomouckého kraje

Druhé místo obsadila Lenka Stojková z Místní knihovny ve Starém Městě, třetí skončil Tomáš Pavelka ze Zámecké knihovny v Mořicích.

Veronika Vališová je nejlepším neprofesionálním knihovníkem Olomouckého kraje

03.09.2018 - Zámecký ples proběhl ve stylu první republiky

Open-air zámecký ples ve stylu první republiky na zámku Čechy pod Kosířem byl ojedinělou akcí, která se uskutečnila v rámci hradozámecké noci, celostátního projektu Národního památkového ústavu, v sobotu 25. srpna.

Zámecký ples proběhl ve stylu první republiky

Kristýna Vystrčilová
asistentka neuvolněných členů rady