Mezi firmami vítězí strojírenství, mezi živnostníky umělecké ruční vyšívání

Ve čtvrtek 19. října proběhlo Slavnostní vyhlášení krajských výsledků soutěží Firma roku 2023 a Živnostník roku 2023. Za Olomoucký kraj se ho účastnil hejtman Josef Suchánek.

V podnikatelských soutěžích uspěla v Olomouckém kraji společnost ZLKL zabývající se strojírenskou výrobou, obráběním a tvářením kovů. Stříbro získala společnost Zemědělské družstvo Unčovice, moderní zemědělský podnik. Bronz si odváží firma ABO valve, výrobce průmyslových armatur.

Mezi živnostníky se na nejvyšší příčku probojovala Libuše Strachotová, která se věnuje uměleckému vyšívání praporů, znaků a stuh. Druhé místo obsadila Olga Gřundělová, která vyrábí staroměstské máslové trubičky. Na třetí příčku dosáhla Milena Hesová věnující se poradenství a aktivizačním programům pro seniorskou populaci.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků se uskuteční 14. prosince na pražském Žofíně.

Foto: Daniel Schulz

Mezi firmami vítězí strojírenství, mezi živnostníky umělecké ruční vyšívání