Město má novou hasičárnu, kraj přispěl na její heliport

13. 11. 2017

Ačkoli číslo třináct prý nosí smůlu, hasičům z Konice přineslo štěstí. Pouze třináct měsíců totiž trvala stavba jejich nové požární stanice, kterou si převzali v pondělí 13. listopadu. Budova nabízí zázemí patnácti profesionálním hasičům včetně jejich velitele. Součástí komplexu jsou také garáže, dílny, malá tělocvična a heliport. Na stavbě se finančně podílel Olomoucký kraj.

Doufám, že se hasičům bude v nové stanici dobře sloužit, a to ve prospěch občanů města i přilehlého okolí,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík.

Výstavba požární stanice v Konici přišla na téměř 48 milionů korun. Zdrojem finančních prostředků byl státní rozpočet, Olomoucký kraj dal 250 tisíc korun na nový heliport.

„Speciálně vybudovaná plocha pro přistání vrtulníku zrychlí poskytování zdravotnické pomoci, protože pro záchranářské vozy jsou v této části regionu některá místa hůře dostupná,“ zdůvodnil krajskou investici Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Do zásahového obvodu místních profesionálů spadá kromě Konice dalších 27 obcí, kde žije zhruba patnáct tisíc obyvatel. Původní požární stanice byla umístěna v centru města a hasičům už nevyhovovala.

Město má novou hasičárnu, kraj přispěl na její heliport

Poslední změna 13. 11. 2017 17:10:15