Léčebný ústav v Moravském Berouně má zrekonstruovaná oddělení

15. 01. 2013

Nové oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a oddělení rehabilitace dnes v Odborném léčebném ústavu neurologicko-geriatrickém v Moravském Berouně slavnostně otevřel hejtman kraje Jiří Rozbořil společně se svým náměstkem za zdravotnictví Michaelem Fischerem. Do komplexní rekonstrukce kraj investoval 36,6 milionů korun. Pacientům přinese moderní prostory a lepší zdravotnickou péči.

„Oddělení rehabilitace v Moravském Berouně bylo zastaralé, nevyhovovalo platným hygienickým ani provozním požadavkům. Díky nové přístavbě jsme rozšířili prostor určený k rehabilitaci pacientů ve formě magnetoterapie, elektroléčby, termoterapie a vodoléčby,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

„Stavebně jsme upravili objekt pavilonu léčebného ústavu a vybudovali jsme zde šest dvoulůžkových pokojů oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče včetně příslušného zázemí pro personál,“ dodal náměstek Michael Fischer.

Projekt rekonstrukce oddělení rehabilitace si vyžádal z rozpočtu kraje zhruba 25,1 milionů korun. Projektoval ho olomoucký Ateliér Polách & Bravenec. Samotnou stavby zhotovila v průběhu minulého roku firma K-stavební. Náklady na stavební úpravy oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče se vyšplhaly na 11,5 milionu korun. Stavbu podle projektu Ateliéru Polách & Bravenec v polovině prosince 2012 dokončila firma VHH THERMONT.

img-1049.jpg
img-1047.jpg