Křesadlo a GOAL 2019

02. 01. 2020

V závěru roku 2019 byla v Arcibiskupském paláci v Olomouci celkem osmi dobrovolníkům z Olomouckého kraje předána dobrovolnická cena „Křesadlo“. Jak zní motto akce, jedná se o „cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Nominovat dobrovolníky do letošního už devátého ročníku mohly jak jednotlivé organizace, tak široká veřejnost v řadě kategorií – od sociálních služeb přes zdravotní oblast a ekologické aktivity až po humanitární pomoc či rozvojové projekty. V Olomouckém kraji realizuje již devátým rokem ocenění pro dobrovolníky Maltézská pomoc, o. p. s., hlavním partnerem oceňování dobrovolníků je Olomoucký kraj.

Ocenění a kategorie:

Hana Tomaštíková - zdravotní oblast

Jiří Urbášek - spolková činnost

Markéta Fojtů - sociální oblast

Dana Calábková - děti, mládež a volnočasové aktivity

Marcela Vystrčilová - dobrovolní hasiči

Veronika Hypšová - rozvojové a humanitární aktivity

Zuzana Kostrhonová - sociální služby

Martin Škurek - sociální činnost

Cena „GOAL“

V rámci předávání ceny „Křesadlo“, byla také předána cena „GOAL“, kterou Olomoucký kraj uděluje nominovaným dobrovolníkům jednou za čtyři roky. Náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys předal během slavnostního večera třem dobrovolníkům toto ocenění, jako poděkování za jejich nezištnou činnost. Tito tři dobrovolníci budou mít možnost navštívit na týden USA, konkrétně stát Kentucky, partnerský region Olomouckého kraje GRADD, s možností poznávat tamní neziskové aktivity.

Cenu „GOAL“ obdrželi: Jiří Urbášek, Markéta Fojtů a Marcela Vystrčilová.

20191218-204447.jpg
imgl8219.jpg