Krajská rada seniorů pořádala konferenci v Olomouci

24. 11. 2014

Hejtman Jiří Rozbořil společně se svou náměstkyní pro sociální oblast Yvonou Kubjátovou dnes v sídle kraje zahájili konferenci Krajské rady seniorů Olomouckého kraje. Na programu konference byla volba nového předsednictva krajské rady seniorů a plán její činnosti pro rok 2015.

„Krajská rada seniorů je pro nás důležitým partnerem. Doufám, že její nové předsednictvo přinese mnoho zajímavých podnětů ke zlepšení postavení seniorů v dnešní společnosti,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. „Za Olomoucký kraj budeme pokračovat ve finanční podpoře jak oblíbených Senior pasů, tak i seniorského cestování,“ dodal.

„Posláním dnešní konference bylo zásadní. Chtěli jsme zhodnotit, co se daří a nedaří, ale zejména přinést změnu v personálním složení tak, aby krajská rada byla rovnocenným partnerem Olomouckému kraji a aby dokázala oslovit seniory v Olomouckém regionu,“ uvedl Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů ČR.

Krajská rada seniorů je připomínkovým místem krajské samosprávy. Navrhuje mimo jiné opatření ve prospěch seniorů, analyzuje data o sociálním postavení a životní úrovni seniorů nebo realizuje projekty pro seniory.

img-2185.jpg
img-2184.jpg