Kraj splnil slib. Nový zdroj energie už funguje

16. 10. 2017

Před dvěma lety slíbil Olomoucký kraj hasičům, že jim pomůže sehnat takový zdroj energie, aby mohli v případě výpadku zásobovat elektřinou strategicky významné budovy. V pondělí 16. října hejtmanství slib splnilo. Záchranný sbor dostal nové energocentrum v hodnotě více než 6,6 miliónů korun.

Nákup kontejneru je dalším výsledkem naší snahy podporovat hasiče v Olomouckém kraji, a to jak profesionální, tak i dobrovolné. Věřím, že stroj jim bude k užitku, stejně jako požární zbrojnice, jejichž stavbu jsme letos také podpořili,“ uvedl druhý náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček.

Nový záložní zdroj se pyšní špičkovými technickými parametry. Neumí sice vyrobit elektřinu pro celé město, menší vesnice však napájet dokáže stejně jako energeticky náročné provozy, jako jsou třeba nemocnice.

V našem kraji dosud takové energocentrum chybělo. Děkujeme panu hejtmanovi a celému Olomouckému kraji za pořízení nového vybavení,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík.

Nové zařízení budou schraňovat hasiči na centrální stanici v Olomouci. V případě potřeby se však může snadno přepravit na téměř jakékoli místo v Olomouckém kraji.

Kraj splnil slib. Nový zdroj energie už funguje

Poslední změna 16. 10. 2017 15:31:27