Kraj přispěje na opravy kulturních domů v menších obcích

11. 09. 2018

Rekonstrukce kulturních domů v obcích do tisíce obyvatel podpoří v příštím roce Olomoucký kraj. Hejtmanství už připravilo v rámci Programu obnovy venkova nový dotační titul, ve kterém bude na tento účel celkem deset miliónů korun.

Při vymýšlení nové dotační podpory jsme vycházeli přímo z požadavků obcí. Kulturní domy jsou na venkově mnohdy ve špatném stavu, přitom jde často o jediné místo pro společenská setkávání. Proto jsme se nově rozhodli podpořit právě jejich rekonstrukce,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

O novém dotačním titulu, který ještě musí schválit krajští zastupitelé, informoval hejtman zástupce obcí na setkání mikroregionů. To proběhlo v pondělí 10. září v Hustopečích nad Bečvou. Řeč byla také o plánovaném dobudování dětských dopravních hřišť v každé obci s rozšířenou působností nebo o nové dopravní aplikaci.

Olomoucký kraj plánuje pořízení webové aplikace, která bude občany informovat o aktuální dopravní situaci na území regionu, a to včetně připravovaných a probíhajících oprav krajských komunikací,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Krajští radní hovořili se zástupci obcí také o odpadovém hospodářství, investicích do oprav škol a učňovském vzdělávání.

Kraj přispěje na opravy kulturních domů v menších obcích

Poslední změna 11. 09. 2018 14:52:24