Kraj poslal na Ukrajinu dalších 40 lůžek, tentokrát ze Šumperka

16. 10. 2023

Hejtmanství pokračuje se zasíláním nemocničních lůžek na Ukrajinu. V prvním pololetí letošního roku jich do Rovenské oblasti odeslalo už dvě stovky. Před několika dny, v úterý 10. října, odjel z Olomouckého kraje další kamion se čtyřiceti nemocničními lůžky. Tentokrát se jednalo o dar z Nemocnice Šumperk.

„Před pár týdny jsem v médiích zaznamenal zprávu o obměně lůžek v této nemocnici. Okamžitě jsem se obrátil na ředitele nemocnice Martina Polacha s dotazem, jestli by případně přebytečná starší lůžka nemohli poskytnout našim ukrajinským partnerům. Pan ředitel projevil maximální ochotu a o jeho nabídce jsem obratem informoval místopředsedu Regionální rady Rovenské oblasti na Ukrajině pana Serhije Gemberga. Ten zareagoval velmi rychle a dnes už je dodávka této humanitární pomoci v cíli,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro zdravotnictví Dalibor Horák.

Do Rovenské oblasti poslal kraj už dvě stovky nemocničních lůžek, a to z nemocnic v Prostějově, v Přerově a ve Šternberku. Pomoc v této oblasti bude v případě zájmu ukrajinské strany pokračovat i dál. Určitý počet starších nemocničních lůžek je stále v šumperské nemocnici k dispozici. Mimo to byla zahájena revize přebytečných zásob tohoto materiálu také v Odborném léčebném ústavu Paseka, který je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje.

Kraj poslal na Ukrajinu dalších 40 lůžek, tentokrát ze Šumperka

Poslední změna 16. 10. 2023 13:36:02