Kraj poskytne obci Lipová příspěvek na řešení sesuvu půdy

16. 12. 2014

Celkem 300 tisíc korun obdrží od Olomouckého kraje místní část obce Lipová na Prostějovsku na zabezpečení svahu, který se sesul v září letošního roku.

„K mimořádné události došlo v místní části Seč 25. září. Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje zabezpečil místo opěrnými deskami a položil vzpěry, aby bylo možné sledovat případný pohyb skály,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. „Navrhli jsme obci pomoc z finanční rezervy krizového řízení kraje. Prosincové krajské zastupitelstvo tyto peníze schválilo,“ dodal.

Finanční prostředky uvolněné z rezervy krizového řízení budou určeny především na očištění svahu. Dále budou provedeny práce na zasíťování svahu. Po obvodu skály bude nataženo zpevňující ocelové lano. V současné době probíhají první práce tak, aby nedocházelo k dalším sesuvům a byli ochráněni obyvatelé přilehlých domů.

pc150469.jpg

Poslední změna 16. 12. 2014 12:39:40