Hejtmanství pomůže obcím se stavbou vodovodů a kanalizací

13. 02. 2018

Také letos mohou obce čerpat dotace na stavbu vodovodů a kanalizací. Kromě realizací nových projektů podpoří kraj i žadatele, kterým budou chybět peníze na řešení havarijních situací. V rozpočtu na to má přes třicet miliónů korun.

Podpora je zaměřena na obce do dvou tisíc obyvatel. Kromě nové kanalizace nebo vodovodu mohou starostové čerpat peníze také na stavbu čističek odpadních vod,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na nové investice je v dotačním balíčku připraveno třicet miliónů korun. Kraj takto obcím pomáhá už od roku 2005 a dosud rozdělil více než půl miliardy.

Dalších dva a půl miliónu korun uvolní letos hejtmanství na řešení mimořádných událostí v oblasti vodohospodářské infrastruktury. Peníze jsou určeny obcím, které potřebují odstranit havarijní stav na veřejném vodovodu nebo kanalizaci. Navíc pět set tisíc mohou obce čerpat na budování protipovodňových opatření.

„Také tento dotační program funguje v kraji dlouhodobě a za celou dobu trvání bylo podpořeno 130 akcí celkovou částkou 80 miliónů korun,“ doplnil náměstek hejtmana Milan Klimeš.

Kraj pomůže obcím se stavbou vodovodů a kanalizací     ilustrační foto


Poslední změna 15. 02. 2018 12:39:42

© Krajský úřad Olomouckého kraje