Kraj podporuje studenty z Ázerbájdžánu

12. 08. 2014

Hejtman Jiří Rozbořil dnes v sídle Olomouckého kraje přijal pět ázerbájdžánských studentů, kterým hejtmanství finančně přispívá na účast na Letní škole slovanských studií Univerzity Palackého v Olomouci.

„Letní škola slovanských studií je pro studenty příležitostí, jak se český jazyk naučit přímo u nás v regionu. Nabízí kromě kurzů i doprovodný program. Studenti se tak seznámí i s našimi tradicemi a památkami kraje,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. „Velice rád jsem se se studenty setkal osobně. Byl jsem mile potěšen, že se během schůzky snažili hovořit česky,“ dodal.

Olomoucký kraj finančně podporuje účast studentů Slovanské univerzity v Baku na Letní škole slovanských studií od roku 2012, kdy podepsal dohodu o partnerství s ázerbájdžánským městem Ganja.

titulka.jpg

Poslední změna 12. 08. 2014 15:19:49