Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

18. 04. 2018

Zbrusu nový dotační program, díky kterému mohou zájemci z regionu získat finance na provoz a údržbu sportovních a tělovýchovných zařízení, vypíše v nejbližších dnech Olomoucký kraj. Celkem čtyři milióny korun mohou úspěšní žadatelé využít na nákup techniky nebo modernějšího vybavení sportovišť.

Sekačky na trávu, malé traktory s příslušenstvím pro údržbu hrací plochy nebo třeba veslařské trenažéry a hydraulické koše – na to vše Olomoucký kraj přispěje. Naším cílem je, aby se v regionu zlepšily podmínky pro sportování,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast sportu František Jura.

Krajský úřad bude žádosti o podporu z nového programu přijímat od 24. května do konce června. Rada Olomouckého kraje i zastupitelstvo se jimi pak bude zabývat během září.

„Chceme, aby měl v našem kraji možnost kvalitně sportovat každý, kdo bude chtít. Díky tomuto programu přibude udržovaných hřišť a dobře vybavených tělocvičen,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť          Ilustrační foto

Poslední změna 18. 04. 2018 06:22:16