Kraj navýší podporu hasičům, sportovcům a přidá i na obnovu venkova

06. 04. 2018

Původně schválený rozpočet Olomouckého kraje pro rok 2018 čekají změny. 275 miliónů korun z loňských zůstatků na účtech totiž nově posílí dotační programy, a to zejména ty, o které je mezi žadateli největší zájem.

„Více peněz půjde na podporu sborů dobrovolných hasičů, ale například i na program obnovy venkova, který je mezi starosty velmi žádaný. Kraj díky tomu uspokojí daleko více žadatelů o podporu, než tomu bylo v minulých letech,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Například zmiňovaná podpora dobrovolných hasičů vzroste z osmi na třináct a půl miliónu korun, což je největší navýšení dotačního programu od roku 2003. Další finance přitečou do oblasti sportu a do sociální sféry, rychlejším tempem bude moci pokračovat oprava kulturních památek.

„Součástí financování je také vytvoření rezervy na spolufinancování projektů podpořených Evropskou unií,“ doplnil první náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

Jednotlivé změny dotačních programů ještě musí posvětit krajské zastupitelstvo, které se sejde 23. dubna.

Kraj navýší podporu hasičům, sportovcům a přidá i na obnovu venkova           Ilustrační foto

Poslední změna 06. 04. 2018 09:35:49