Kraj má talent a nadějnou budoucnost

18. 10. 2017

Už potřinácté se v úterý 17. října vyhlašoval Talent Olomouckého kraje. Školáci a studenti z celého regionu dokázali, že nadaných umělců, sportovců či vědců máme dostatek. Uznání si odnesli všichni, ti nejlepší z oceněných navíc díky podpoře kraje obdrželi ještě finanční odměnu.

„Ocenění se udělovalo v humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním oboru,“ uvedl Ladislav Spurný z oddělení krajského vzdělávání Olomouckého kraje.

Nadané dívky i chlapci přímo při slavnostním aktu předvedli, že píle, um a talent jim skutečně nechybí. Diváci si mohli naživo vychutnat například ukázku houslové klasiky.

„Velký obdiv patří nejen oceněným dětem, ale i pedagogům, kteří je vedou a také rodičům, bez jejichž podpory by se mladí talenti neobešli,“ uvedl během předávání cen náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek.

Ocenění si převzali i zástupci škol, jejichž svěřenci v náročných disciplínách uspěli. Skvělého ohodnocení se dočkali organizátoři a garanti soutěží, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Olomoucký kraj vyhlašování talentů podpořil částkou 450 tisíc korun.

Přehled výsledků Talentu Olomouckého kraje nabízí webové stránky http://www.olkraj.cz/talent-olomouckeho-kraje-2017-cl-3935.html

Více fotografií z předávání ocenění najdete zde.

Kraj má talent a nadějnou budoucnost

Poslední změna 19. 10. 2017 06:37:33