Kraj má nové sportovní centrum

14. 09. 2018

Novou halu Národního sportovního centra mohou od čtvrtka 13. září využívat lidé v Prostějově. Moderní víceúčelové zařízení, které až dosud ve městě chybělo, přišlo na téměř 135 miliónů korun. Převážnou část nákladů pokryla dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zhruba třinácti milióny přispěl také Olomoucký kraj.

„Rozvoj sportu si dala krajská rada do svého programového prohlášení. Také proto jsme podpořili stavbu nové sportovní haly v Prostějově a ze stejného důvodu přišel kraj s novým dotačním programem, který mohou žadatelé využívat na obnovu a údržbu sportovních areálů,“ uvedl během slavnostního otevření olympijského centra hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Třípodlažní objekt haly, který vyrostl na okraji Prostějova vedle zimního stadiónu, ukrývá sportoviště pro řadu disciplín. Konat se tu mohou také volejbalové, basketbalové či tenisové turnaje. Nechybí ani tribuny pro asi pětistovku diváků.

Budova však nemá sloužit jen profesionálním sportovcům. „Hala je určena také pro prostějovské základní a střední školy. Rozzářené dětské oči, které dnes viděly, v jak pěkném prostředí mohou sportovat, jsou pro mě velkou odměnou,“ dodal Miroslav Černošek z představenstva spolku Prostějov olympijský, jehož členem je kromě města Prostějova a tamního tenisového klubu také Olomoucký kraj.

Příprava stavby nové sportovní haly začala v roce 2015. O rok později získal projekt stavební povolení a samotná realizace odstartovala vloni.

Kraj má nové olympijské centrum Foto: Pavel Lebeda

Poslední změna 14. 09. 2018 11:48:11