Kraj hodnotil rozvoj regionu. Dal zelenou vlajkovým projektům

25. 04. 2022

Krajští zastupitelé dostali na stůl hodnocení Strategie rozvoje kraje. A zároveň posvětili pilotní projekty, které mají zlepšit život v regionu – část z nich se zaměřuje na sever kraje.

„Díky statistickým datům můžeme zhodnotit situaci v kraji a zaměřit se na oblasti, které vyžadují větší pozornost. Ve zprávě pro zastupitele jsou zpracovány údaje za rok 2020, kde se už začínají projevovat první dopady pandemie covidu-19,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

Zástupci kraje se mohli seznámit také s vlajkovými projekty, které mají pomoci zlepšit život v regionu. Jedná se o program Restart Jesenicka a Šumperska nebo projekt Lepší image Olomouckého kraje.

„Strategie obsahuje ještě třetí vlajkovou akci Rozvoj inovačního ekosystému a chytrého regionu, jež je realizována Inovačním centrem Olomouckého kraje a Řídícím výborem Smart region,“ dodal náměstek Šafařík.

Kraj hodnotil rozvoj regionu. Dal zelenou vlajkovým projektům

Poslední změna 25. 04. 2022 07:31:07