Kraj finančně podpořil spolek Ryzáček. Symbolický šek předal náměstek hejtmana Dalibor Horák

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro zdravotnictví Dalibor Horák navštívil v pátek 16. června sídlo spolku Ryzáček ve Vyšehorkách u Mohelnice. Zástupkyním spolku Janě Krejčové a Haně Bednaříkové tam předal symbolický šek v hodnotě 280 tisíc korun.

Touto částkou z dotačního Programu na podporu zdraví a zdravého životního stylu podpoří kraj činnost spolku v letošním roce. Jeho hlavní náplní je zajištění hiporehabilitace pro děti s různým zdravotním hendikepem. Jedná se o fyzioterapeutickou metodu využívající přirozený pohyb koně v kroku jako stimul a rehabilitační prvek.

Členové Ryzáčku připravují vedle své hlavní činnosti také celou řadu dalších sportovních a kulturních aktivit nejen pro děti a rodiče, ale také pro školní skupiny. Olomoucký kraj podporuje Ryzáček dlouhodobě. Uvědomuje si totiž, že tato forma léčby zdravotnímu stavu dětí velmi prospívá, bohužel však není hrazena v rámci systému veřejného zdravotního pojištění.

Poslední změna 20. 06. 2023 08:59:14