Konference řešila, kudy dál

15. 09. 2017

Už podesáté proběhlo ve čtvrtek zasedání Regionální stálé konference pro Olomoucký kraj. Zástupci kraje, obcí, ale i ministerstva a dalších organizací řešili, jak ještě více rozšířit spolupráci regionu s Polskem a třeba i to, jaké nové dotační programy by už brzy mohly pomoci lidem na venkově.

„Pracovníci regionálního rozvoje poskytují odborné poradenství a konzultace pro žadatele o podporu z programu přeshraniční spolupráce Česko – Polsko. Dále například pomáhají subjektům z našeho regionu s hledáním partnerů na polské straně,“ přiblížil přínos konference náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje Pavel Šoltys.

Účastníci zasedání se věnovali také tomu, jak se daří naplňovat strategii pro rozvoj olomoucké aglomerace. Velký zájem vyvolaly informace zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, kteří referovali o připravovaných dotačních programech na rozvoj venkova. Veškeré podklady, prezentace a zápis z jednání najdou zájemci na webové stránce www.olkraj.cz/partnerstvi.

Konference řešila, kudy dál

Poslední změna 15. 09. 2017 08:51:16