Je z čeho vybírat. Kraj má nové a chutné potraviny

06. 10. 2017

Privilegovaným označením Výrobek Olomouckého kraje se může chlubit už 166 produktů, patnáct nových držitelů této známky kvality si ocenění převzalo v pátek 6. října na veletrhu OLIMA. Soutěž hejtmanství poprvé vyhlásilo v roce 2005, aby podpořilo výrobce prvotřídních potravin.

„Tato soutěž je užitečná nejen pro lidi, kteří kvalitní potraviny místních výrobců vyhledávají, ale i pro samotné podnikatele, kterým dává možnost k propagaci,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nově se ochrannou známkou Výrobek OK může pyšnit například ovčí jogurt z Brníčka na Zábřežsku, husí maso z Tovačova nebo karamelový koláč z Jeseníku.

„Jsem velmi rád, že se počet kvalitních výrobků takto rozšiřuje. Svědčí to o umu místních producentů i dobrém vkusu jejich zákazníků,“ řekl náměstek hejtmana Milan Klimeš.

O den dříve, tedy ve čtvrtek 5. října si v Olomouci převzali známku kvality i účastníci soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje. Tuto akci pořádá ministerstvo zemědělství. Na rozdíl od Výrobku OK mohou takto označené produkty obsahovat malé množství netuzemských ingrediencí. Hlavní surovina však musí pocházet z regionu a potravina se zde musí také vyrábět.

Více fotografií najdete zde.

Je z čeho vybírat. Kraj má nové a chutné potraviny

Poslední změna 06. 10. 2017 12:53:53