Ing. Petr Lysek, uvolněný člen Rady Olomouckého kraje

Pocházím z malebné vesnice Raškovice v Beskydech, ležící pod majestátní Lysou Horou. V roce 1988 jsem se přestěhoval do Prostějova, kde jsem si postupně zvykl na rovinatou krajinu a méně deštivé počasí. Jsem hrdým otcem dvou dospělých dětí, které mi přinášejí mnoho radosti.

Moje rodina byla vždy silně zapojena do sportu, zejména volejbalu. „Vyrůstal“ jsem na volejbalových kurtech, kde oba moji rodiče nejen hráli, ale také trénovali mládež. Velmi rád lyžuji a jezdím na kole.

Kromě sportu mám ještě dva velké koníčky – literaturu a hudbu. Mezi mé oblíbené autory patří např. Boris Vian, Samuel Beckett, Kurt Vonnegut Jr. a Terry Pratchett. Miluji hudbu, nicméně mi nebyl dán talent ji aktivně provozovat. O to více ji poslouchám. Od Bacha s Mozartem přes avantgardu jako jsou The Residents nebo Diamanda Galás po punk a hardcore.

Vystudoval jsem Vysokou školu báňskou v Ostravě, obor Tepelná technika, a jsem společníkem  v soukromé projekční kanceláři, kde se věnuji projektování vzduchotechniky a klimatizace.

V roce 2013 jsem se stal členem Pirátů a od roku 2015 do roku 2022 jsem působil jako zastupitel Statutárního města Prostějov. V roce 2020 jsem se, díky úspěšné krajské koalici Pirátů a STAN, stal členem zastupitelstva Olomouckého kraje a předsedou zastupitelského klubu Piráti a Starostové.

Od 1. září 2022 působím jako uvolněný radní pro investice, evropské projekty, transparentnost, IT a Smart region. Pracuji na tom, aby se v kraji realizovaly smysluplné investice s využitím evropských i národních zdrojů. Intenzivně se věnuji spuštění Open datového portálu kraje a práci na digitálně technických mapách Olomouckého kraje (DTM). V rámci Smart Regionu se podílím na spuštění projektu operativní veřejné dopravy FlexOK.

Když se naše země otevřela světu a mohli jsme začít volně cestovat, věřil jsem, že nabytá svoboda je samozřejmostí, kterou si lidé nenechají vzít. Obavy o budoucnost této svobody jsou hlavním důvodem mého angažmá v politice. Mým cílem je dosáhnout plně transparentních rozhodovacích procesů, minimalizace korupčních rizik a především přispět k udržení demokratických principů správy společnosti.

Kompetenční oblast: investice, evropské projekty, transparence, IT, Smart region

kontakntí informace:

e-mail: p.lysek@olkraj.cz

Eva Schwarzová

asistentka člena ROK Ing. Petra Lyska
Odbor kancelář hejtmana
oddělení organizační
   585 508 845 e.schwarzova@olkraj.cz
Jeremenkova 1191/40a, 77900 Olomouc, patro 5, kancelář: 522

Uvolněný člen rady v médiích

03.09.2024 - Druhý ročník hackathonu je tady. Zaměří se na zlepšení kvality života v regionu

Jedná se o akci, během které jednotliví účastníci nebo týmy navrhnou, vytvoří a následně prezentují své nápady.

Druhý ročník hackathonu je tady. Zaměří se na zlepšení kvality života v regionu

30.08.2024 - Kraj nabídne první flexibilní dopravu. Přijede na objednání

Jedná se o pilotní projekt a prvním takto obsluhovaným územím bude Lipník nad Bečvou a okolní obce.

Kraj nabídne první flexibilní dopravu. Přijede na objednání

26.08.2024 - Kraj spustil novou mapu. Odhalte, kudy vedou inženýrské sítě

Spuštění Digitální technické mapy Olomouckého kraje je velkým krokem pro náš kraj.

Kraj spustil novou mapu. Odhalte, kudy vedou inženýrské sítě

14.08.2024 - Místo prázdnin sbíječky. Školní budovy obsadili dělníci

Olomoucký kraj během léta ve školách prostaví desítky miliónů korun.

Místo prázdnin sbíječky. Školní budovy obsadili dělníci

07.08.2024 - Co neví, to nepoví. Kraj spustil nový datový portál

Všechna důležitá data související s působením Olomouckého kraje najdou lidé od začátku srpna na novém krajském webu DATAOK.CZ.

Co neví, to nepoví. Kraj spustil nový datový portál

Poslední změna 06. 09. 2024 08:05:44