Mgr. Dalibor Horák, 2. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 a od roku 1970 žije v Uničově, vychodil zde základní školu a absolvoval gymnázium. Po maturitě krátce pracoval v zemědělském družstvu, po uvolnění společenských poměrů v roce 1990 začal jako jeden z prvních živnostensky podnikat. Tato více než desetiletá životní zkušenosti mu dodává rozhled i mimo sféru veřejné správy. Členem Zastupitelstva města Uničova byl poprvé zvolen v roce 1994 a členem tohoto orgánu je dodnes. Mezi lety 2002–2016 stál jako místostarosta a starosta v čele města.

Také jeho zkušenosti s regionální politikou jsou dlouhodobé, členem Zastupitelstva a Rady Olomouckého kraje byl poprvé zvolen v roce 2004. Po krajských volbách v roce 2016 byl zvolen náměstkem hejtmana pro zdravotnictví. V průběhu posledních čtyř let dostal tento resort na novou úroveň, když se mu podařilo úspěšně vyřešit resty z minulého období. Stabilizoval provoz heliportu zdravotnických záchranářů v Olomouci, rozšířil provoz lékařské a lékárenské pohotovostní služby napříč krajem, zajistil obměnu vozového parku a rozhýbal výstavbu výjezdových základen zdravotnických záchranářů, prosadil výstavbu nového pavilonu interny v nemocnici Šternberk a podílel se na celé řadě dalších projektů.

Vedle své hlavní činnosti ve veřejné správě je Dalibor Horák absolventem oborů archivnictví, historie a učitelství na UP Olomouc. Je v úzkém kontaktu s řadou předních historiků. Z jeho podnětu, či s jeho pomocí, vydala řada měst, obcí, spolků a jednotlivců množství historických publikací, mnohdy velmi úspěšných, s několika významnými oceněními.

Dalibor Horák je také významným propagátorem cyklistické dopravy. Pod jeho vedením vybudovalo město Uničov páteřní systém cyklostezek, který se stále rozrůstá. V současnosti jsou k němu připojeny čtyři sousední obce a stále se připojují další, včetně sousedních měst Litovle a Šternberka. Mimo domácích aktivit podporuje také podobné projekty měst a obcí na celém území Olomouckého kraje.

Dalibor Horák je ženatý a má jednoho syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

27.03.2024 - Krajští záchranáři mají dalších devět nových sanitek

Hejtmanství se během čtyř let podaří obměnit celkem čtyřiatřicet sanitních vozidel s kompletní výbavou.

Krajští záchranáři mají dalších devět nových sanitek

20.12.2023 - Pro léky mohou lidé i o Vánocích

25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okresu v provozu alespoň jedna.

Pro léky mohou lidé i o Vánocích

01.11.2023 - Zástupci kraje poděkovali vězňům nacistického režimu

Lidé, kteří byli perzekuování nacistickým režimem si převzali věcné dary, pamětní listy a poukaz na léky.

Zástupci kraje poděkovali vězňům nacistického režimu

16.10.2023 - Kraj poslal na Ukrajinu dalších 40 lůžek, tentokrát ze Šumperka

Pomoc v této oblasti bude v případě zájmu ukrajinské strany pokračovat i dál.

Kraj poslal na Ukrajinu dalších 40 lůžek, tentokrát ze Šumperka

09.10.2023 - Kraj převzal dalších pět nových sanitek

Jedná se o první dodávku z celkem čtrnácti sanitních vozidel. Dalších devět kusů bude dodáno na jaře příštího roku.

Kraj převzal dalších pět nových sanitek

Mgr. Dalibor Horák

2. náměstek hejtmana