Informace o projektu "Vzdělávejte se pro růst v Olomouckém kraji"

22. 11. 2012

Vstupem ČR do Evropské unie se otevřel prostor pro rozšíření stávající aktivní politiky zaměstnanosti realizované na Úřadu práce ČR o komplexní projekty zacílené na návrat uchazečů o zaměstnání zpět na trh práce. Úřad práce České republiky, krajská pobočka v Olomouci jakožto příjemce a následně realizátor regionálních individuálních projektů, které jsou financovány z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ, realizuje v současnosti také projekt Vzdělávejte se pro růst v Olomouckém kraji“. Tento projekt je výjimečný tím, že je cílený nikoliv na uchazeče o zaměstnání, ale na zaměstnance a jejich zaměstnavatele, kteří působí ve vybraných odvětvích s perspektivou dalšího rozvoje. Harmonogram projektu je stanoven na dobu 24 měsíců, přičemž veškeré aktivity projektu musí být ukončeny do 28. 2. 2014. Cílem projektu je zvýšit úroveň odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů prostřednictvím vzdělávacích aktivit, na které lze získat finanční dotaci od Úřadu práce ČR. Projekt je určen zaměstnavatelům a zaměstnancům všech typů podniků (malé, střední i velké) včetně OSVČ ve vybraných odvětvích: zpracovatelský průmysl, stavebnictví, zdravotní a sociální péče, ubytování, stravování a pohostinství, profesní, vědecké a technické činnosti. V praxi to tedy znamená, že úspěšný žadatel o dotaci může proškolovat a rekvalifikovat své zaměstnance, přičemž náklady na školení a mzdové náklady zaměstnanců po dobu přítomnosti na vzdělávací aktivitě mu budou refundovány Úřadem práce ČR. Od začátku realizace projektu Úřad práce již schválil desítky vzdělávacích aktivit, přičemž doposud převažují proškolování v tvrdých dovednostech („hard skills“). Zatím proběhla různá školení zaměřená např. na odborné počítačové dovednosti, zdokonalení jazykových dovedností v oblasti obchodu, na obnovu svářečských zkoušek a další školení na získání a prohloubení znalostí a dovedností v různých technických oborech. Z oblasti měkkých dovedností („soft skills“) byli zaměstnanci vzdělávání například v komunikačních dovednostech, time managementu a manažerských dovednostech.

Podrobné informace o projektu „Vzdělávejte se pro růst v Olomouckém kraji“ naleznete na webových stránkách http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/olk/esf/vzdelavejte_se_pro_rust nebo na pracovišti ÚP ČR v budově AB Centrum, Kosmonautů 8, Olomouc, 1. patro, kancelář č. 115, telefon 915 141 485, příp. 488.

Poslední změna 22. 11. 2012 14:57:07