Hejtmanův pohár letos putuje do Šumperka

27. 11. 2017

Náměstci hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek a František Jura předali v pátek 1. prosince ocenění krajským vítězům soutěže Hejtmanův pohár. První místo získala Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk. Cenu si převzala její ředitelka Ludmila Beránková.

„Nehodnotíme jednotlivce, ale aktivní zapojení co největšího počtu žáků, což je i myšlenkou soutěže. Chceme na školách podpořit týmového ducha i zdravý životní styl,“ vysvětlil při předávání ceny náměstek Hynek.

Celostátní soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia je založená na zdolávání jednotné sportovní dráhy. Je jedinečná tím, že čas i způsob zapojení si určuje škola sama a o vítězství nerozhodují vteřiny, ale soutěžní body, ve kterých hraje důležitou roli každý žák.

První cena pro vítěznou školu je deset tisíc korun a originální Hejtmanův pohár. Školy na druhém a třetím místě získávají poukazy na nákup sportovního vybavení v hodnotě čtyři tisíce korun. Stříbrnou a bronzovou pozici letos obsadily Střední škola, Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené v Olomouci a Základní škola Svisle.

Soutěž pořádá Asociace amatérských sportů České republiky. Více na www.hejtmanuvpohar.cz

Více fotografií najdete zde.

Hejtmanův pohár letos putuje do Šumperka

Poslední změna 06. 12. 2017 08:12:52