Hejtmanství podpoří rozvoj chytrých měst

09. 08. 2018

Hejtmanství bude jedním z partnerů memoranda o aktivitách v oblasti Smart City. Koncept takzvaných chytrých měst má za cíl rozvoj moderních technologií v celém Olomouckém kraji s důrazem na město Přerov. Do projektu se kromě tamní radnice a Smart City Clusteru zapojí i přerovská vysoká škola logistiky.

„Naší společnou snahou bude zajistit rozvoj inovativních technologií například v oblasti energetiky, bezpečnosti nebo správy budov,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Koncept chytrých měst předpokládá růst sdílené dopravy, využívání sociálních sítí, stavbu inteligentních budov nebo veřejně dostupné wifi. „Moderní technologie nám dávají nové možnosti, jak například vylepšit hromadnou dopravu a snížit produkci CO2 a jeho vliv na životní prostředí,“ dodal Okleštěk.

Signatáři memoranda mají v regionu vytvářet podmínky pro podporu investic a vytvářet prostředí pro další rozvoj nejen Přerova, ale i ostatních míst v regionu. Každý rok pak budou vyhodnocovat výsledky své práce.

Hejtmanství podpoří rozvoj chytrých měst

Poslední změna 21. 11. 2018 14:11:12