Hejtman se sešel se starosty a odborníky na dopravu

22. 09. 2015

Za účasti hejtmana Jiřího Rozbořila a stovky starostů měst a obcí se v úterý 22. září v Olomouci uskutečnila konference pro samosprávy Olomouckého kraje na téma dopravy.

Hejtman Rozbořil seznámil přítomné s plánovanými opravami krajských komunikací a přechodů pro chodce. „Rekonstrukce krajských silnic je pro nás prioritním úkolem. Díky opraveným komunikacím se zlepšuje dopravní dostupnost obcí a plynulost silničního provozu. Při realizaci dopravních projektů navíc dbáme na zvyšování bezpečnosti chodců i cyklistů a snažíme se změnit mnohdy nevhodná dopravní řešení,“ uvedl Jiří Rozbořil.

Náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček na konferenci hovořil o nutnosti dočerpání dotací z Operačního programu Doprava I do konce roku 2015. O rozpočtu a dotačních programech na rok 2016 se starosty diskutoval také ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica. Zástupce Ředitelství silnic a dálnic ČR Martin Smolka poskytl aktuální informace k připravovaným dopravním akcím  na roky 2016-2018. Na téma investování do železniční infrastruktury hovořil generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Pavel Surý. Na závěr setkání proběhla diskuze s přítomnými starosty, kteří se ptali na konkrétní problémy samospráv.

Hejtman se sešel se starosty a odborníky na dopravu

Poslední změna 22. 09. 2015 16:55:01