Hejtman Rozbořil přijal kanadského honorárního konzula

11. 12. 2014

Obchodní příležitosti a ekonomické vztahy mezi kanadskými a českými firmami byly tématem dnešní schůzky hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila s honorárním generálním konzulem České republiky v kanadském Calgary Jerry Jelínkem.

“Kanada by na mapě českého exportu neměla být opomíjena. Obchod probíhá na úrovni kanadských provincií, proto jsem oslovil hejtmana Jiřího Rozbořila ke schůzce, kde bychom probrali možnosti větší propagace obchodních příležitostí pro firmy v olomouckém regionu,” uvedl kanadský konzul Jerry Jelínek.

“Panu konzulovi jsem představil potenciál našich firem z kraje. Mimo ekonomická témata jsme diskutovali také programy kanadské vlády na podporu studijních a pracovních příležitostí pro české občany,” dodal Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

img-2978.jpg
img-2960.jpg