Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salon

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstek Dalibor Horák byli 4. srpna hosty 8. ročníku rockového festivalu ve Velké Bystřici. Akci s příspěvkem z rozpočtu kraje zorganizovala Velkobystřická kulturní společnost.

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se spolu se zástupci polského Powiatu Bierunsko-Ledzinskiego v amfiteátru setkal s místními pořadateli, starostou městyse Markem Pazderou a místostarostou Ivo Slavotínkem. „Mezinárodní setkání bylo plánováno celý rok. Polští partneři do Velké Bystřice přivezli špičkovou sestavu Grzegorz Kapolka Trio. Lídr kapely je absolventem katovické hudební akademie a několikrát byl vyhlášen nejlepším polským bluesovým hudebníkem. Vystupoval na pódiích celého světa a kromě působení v triu spolupracuje také v kvartetu s členy legendární skupiny SBB,“ uvedl náměstek Horák. Polskou delegaci vedl starosta Powiatu Bernard Bednorz a Powiat také nesl náklady vystoupení polského souboru. Olomoucký kraj patří tradičně k nejvýznamnějším podporovatelům bystřického festivalu jako jedné z věhlasných hudebních akcí v regionu.

Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salon. Foto Dalibor Horák
Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salon. Foto Dalibor Horák