Dotace pro turistické regiony Jeseníky a Střední Morava. Peníze v nich podpoří cestovní ruch

12. 04. 2016

Sedm milionů a sto tisíc korun – to je částka, kterou Olomoucký kraj rozdělí mezi ty, kteří chtějí rozšířit svoji stávající nabídku v cestovním ruchu. Šanci na podporu mají také žadatelé, kteří plánují budování nových atrakcí.

„Větší atraktivita i dostupnost turistických cílů – právě to je záměrem tohoto dotačního programu. Má tak zlepšit kvalitu a rozšířit nabídku cestovního ruchu v celém regionu,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Rozšíření Rychlebských stezek a vybudování nových „zážitkových“ úseků, další etapa přírodního hřiště v Jeseníku – lázních nebo výstavba letní tubingové dráhy v Hynčicích pod Sušinou, to jsou tři z celkem sedmadvaceti projektů, které Olomoucký kraj po schválení zastupitelstvem podpoří.

Hejtmanství dostalo celkem 44 platných žádostí. Požadovaná výše podpory přesáhla patnáct a půl milionu korun.

Poslední změna 12. 04. 2016 08:17:51