Donutil a Špaček natáčejí v Olomouckém kraji detektivku

18. 12. 2017

V Olomouci i několika nedalekých lokalitách se aktuálně natáčí první díl detektivní série Případ pro Jáchyma Semiše nazvaný Dóm přízraku. Na filmaře tak mohou lidé narazit na zámku v Čechách pod Kosířem, zřícenině kláštera Kartouzka v Dolanech, na olomouckém Václavském náměstí či ve Vlastivědném muzeu Olomouc.

„Seriál je vlastně jakousi parodií na Jamese Bonda. Hlavní hrdina má po vždy po ruce svůj detektivní kufřík, ze kterého vytahuje různá prazvláśtní nářadíćka. Doba, v níž se seriál odehrává, není přesně určená, ale kostýmy nebo třeba automobil či historický kočárek jsou prvorepublikové,“ prozradil producent díla Radan Holásek.

Režisérem seriálu je Jan Haluza, za kameru se postavil Lukáš Masner. V hlavních rolích se představí syn Miroslava Donutila Martin Donutil známý třeba ze seriálu četníci z Luhačovic, držitel Českého lva za režii Radim Špaček a Lenka Haluzová, jež má za sebou například nezapomenutelnou roli ve filmu Gympl.

„Co se vyslání seriálu do světa týká, máme zatím nabídku od jedné velké internetové televize, ale čekáme, jak dopadneme v klasické televizi. Nejprve ale musíme předvést, jak se první díl povedl,“ říká Holásek.

Představitel titulního hrdiny Martin Donutil není v Olomouckém kraji pracovně poprvé. „Už jsem tu točil Četníky z Luhačovic a rád se sem vracím. Musím říct, že když jsem si přečetl scénář byl jsem nadšený. A pořád mě natáčení baví,“ vyznal se Donutil.

Donutil a Špaček natáčejí v Olomouckém kraji detektivku
Donutil a Špaček natáčejí v Olomouckém kraji detektivku


Poslední změna 18. 12. 2017 09:40:16

© Krajský úřad Olomouckého kraje