DĚTI ZACHRAŇOVALY!

28. 09. 2018

V prostředí Nízkého Jeseníku došlo v důsledku dešťů k několika sesuvům půdy, rozvodněná řeka Bystřice strhla téměř všechny mosty a nic nevíme o obyvatelích v 15 vesnicích. Hledáme dobrovolníky na pomoc!!!
(Domašov n/B.) Tak nějak zněla zpráva pro návštěvníky akce Mise statečných 2018, které se zúčastnilo přes 100 dětí a více jak 70 dospělých z Bruntálu , Velké Bystřice, Olomouce a obcí mikroregionu Moravskoberounsko. Jako záchranáři se děti vydávaly do zasaženého území, hledaly vesnice, předávaly zprávy a pomáhaly tam, kde bylo potřeba. Obec Žárov zasáhl velký oheň, tak se děti připojily k místním hasičům a pomohly jej uhasit, v Monticích využily rozvodněnou řeku a zpráva putovala na vyrobené lodičce po řece. Obzvlášť náročná pomoc vesnicím Hodice a Skočdopole se neobešla bez jednoho defektu, neboť přenášené vejce obtížnou trasu nevydrželo. Na projektu spolupracoval 26ti členný servis tým a členové 68.oddílu Dráčata Domašov. Projekt připravil Junák – český skaut, Skautské centrum Domašov ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů za finanční podporou Ministerstva obrany ČR, Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc, Svazku obcí mikroregionu Moravskoberounsko a sponzorů.

Mise statečných 2018

Poslední změna 15. 10. 2019 09:49:52