Den se složkami Integrovaného záchranného systému v Brodku u Přerova
02. 05. 2016Den s Integrovaným záchranným systémem Olomouckého kraje proběhl v soboru 30. dubna 2016 na hřišti sokolovny v Brodku u Přerova.
Návštěvníci akce viděli zadržení nebezpečného pachatele, které předvedli policisté se speciálně vycvičeným psem. Nechyběly ukázky bojového umění a představili se i hasiči z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, kteří společně se Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje ukázali vyproštění osoby z havarovaného auta. Byla také vyzkoušena simulace nárazu a převrácení vozidla při dopravní nehodě, při které asistovaly záchranné složky.
Největší zájem byl o prohlídku vrtulníku Mi 24, tanku T 72 a bojového vozidla pěchoty BVP 2 i obrněného vozidla IVECO. Lákala také možnost svést se na in line bruslích, ukázky akrobacie či freestyle BMX. Doprovodný program završilo vystoupení mažoretek.
Poslední změna 02. 05. 2016 15:46:37