Další opravená silnice, tentokrát v Ludmírově

Obce Ludmírov, Dětkovice a Kladky propojí nová silnice. Druhý úsek – průtah Ludmírovem, byl slavnostně otevřen v pondělí 15. dubna, za účasti hejtmana Josefa Suchánka a radního Michala Obrusníka.

Silničáři opravili vozovku III/37346 v délce 830 metrů. Práce přišly na necelých jednadvacet miliónů korun, z toho 10,5 miliónu korun pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Obec Ludmírov do stavby investovala necelé dva milióny korun. Stavaři kompletně zrekonstruovali celou vozovku, obrubníky podél komunikace a vybudovali úseky s novou dešťovou kanalizací.

Rekonstrukce silnic nižších tříd je pro vedení kraje prioritou. Právě tyto komunikace jsou totiž často v havarijním stavu. A nejde jenom o pohodlnost jízdy, ale také o bezpečnost řidičů. V letošním roce kraj opraví padesát devět silnic nižších tříd a mostů.

Další opravená silnice, tentokrát v Ludmírově

Poslední změna 17. 04. 2024 11:38:33