České dráhy dokončují rekonstrukci vlakového nádraží v Olomouci

06. 12. 2011

Dnes dopoledne se cestujícím otevřely nové prostory na olomouckém hlavním nádraží. Přestěhují se do nich všechny mezinárodní i vnitrostátní pokladny. Do konce ledna 2012 plánují České dráhy dokončit poslední etapu rekonstrukce ČD Centra vybudováním nové čekárny. Náklady na rekonstrukci dosáhnou výše 64 milionů korun.
Nové pokladny jsou vybaveny elektronickým informačním systémem, který pružně reaguje na aktuální situaci a nasměruje čekající ke správné přepážce. Podstatně se tak zrychlí odbavení cestujících.
V novém odbavovacím prostoru je k dispozici směnárna se sníženou přepážkou pro handicapované spoluobčany, pokladny pro výdej vnitrostátních i mezinárodních jízdenek a přepážka pro přednostní odbavení. Do těsné blízkosti pokladen se přestěhuje i čekárna ČD Lounge, která bude vybavena sociálním zařízením, přebalovacím pultem a dětským koutkem.
Dokončením nového odbavení se završí rekonstrukce interiéru celého vestibulu včetně sjednocení dlažby a obkladů. Přestěhováním současné čekárny ČD Lounge do prostor dnešních mezinárodních pokladen vzniknou další komerční prostory. Vedle lékárny bude cestujícím k dispozici prodejna zeleniny, ovoce a květin. V rámci rekonstrukce interiéru opravují České dráhy pískovcové obklady na prvním nástupišti a vyměnily všechny vstupní dveře do výpravní budovy.
Olomoucké hlavní nádraží prochází rekonstrukcí postupně od roku 2007. V rámci předcházejících etap investovaly České dráhy do oprav krajského nádraží celkem 48 milionů korun. Během prací vznikla nová restaurace a sociální zařízení. Částečnou modernizací prošlo i první patro výpravní budovy. Poslední etapa, ukončení do konce ledna příštího roku, bude České dráhy stát přibližně 16 milionů korun.


Poslední změna 06. 12. 2011 15:55:42