Bc. Pavel Šoltys, DiS., náměstek hejtmana

Pavel Šoltys se narodil 22. února 1965 v Hranicích. Vystudoval Vyšší odbornou školu právní Kunovice a Evropský polytechnický institut Kunovice, obor finance a daně. Do roku 2000 pracoval jako osoba samostatně výdělečně činná. Od roku 2000 zastával post místostarosty v Lipníku nad Bečvou. Je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje a Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Od 1. května 2014 se stal náměstkem hejtmana.

Kompetenční oblast: regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování

Náměstek hejtmana v médiích

12.09.2018 - Kniholky z Olomouce křtily originální zápisník pro milovníky knih

V pátek 7. září 2018 proběhl v Divadle na cucky křest chytrého a kreativního zápisníku knih, za kterým stojí čtyři mladé podnikavé ženy z Olomouce. Knihy jsou pro ně vášeň, nezůstávají ale jen u jejich čtení.

Kniholky z Olomouce křtily originální zápisník pro milovníky knih

04.09.2018 - Lipník má novou halu. Přispěl také Olomoucký kraj

Od prvního zářijového pondělí se Lipník nad Bečvou může chlubit nejmodernější sportovní halou v regionu. Dělníci s její stavbou začali už vloni v dubnu. Na projektu za třiaosmdesát miliónů korun se podílel také Olomoucký kraj.

Lipník má novou halu. Přispěl také Olomoucký kraj

30.07.2018 - Hejtman předal Zlatou stuhu krajské vesnici roku

Letos se jí stala obec Šumvald.

Hejtman předal Zlatou stuhu krajské vesnici roku

26.07.2018 - Druhá vlna kotlíkových dotací skončila. Ovzduší v kraji uleví na šestnáct set nových topidel

Největší zájem měli lidé o kondenzační kotle na zemní plyn, tepelná čerpadla a kombinovaná zařízení na uhlí a biomasu.

10.07.2018 - Kraj vydal novou publikaci. Pomůže při rozhodování o investicích do rozvoje regionu

Publikace vychází z analýzy, kterou pro Olomoucký kraj zpracovala Katedra geografie Univerzity Palackého v Olomouci.

Kristýna Vystrčilová
asistentka náměstka hejtmana Bc. Pavla Šoltyse