Bc. Pavel Šoltys, DiS., náměstek hejtmana

Pavel Šoltys se narodil 22. února 1965 v Hranicích. Vystudoval Vyšší odbornou školu právní Kunovice a Evropský polytechnický institut Kunovice, obor finance a daně. Do roku 2000 pracoval jako osoba samostatně výdělečně činná. Od roku 2000 zastával post místostarosty v Lipníku nad Bečvou. Je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje a Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Od 1. května 2014 se stal náměstkem hejtmana.

Kompetenční oblast: regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování

Náměstek hejtmana v médiích

14.02.2020 - Krajský titul podnikatel roku získala poprvé žena

Petra Pohořská, spolumajitelka a provozní ředitelka společnosti ABO valve získala ve čtvrtek 13. února titul Podnikatel roku 2019 Olomouckého kraje.

Krajský titul podnikatel roku získala poprvé žena

29.01.2020 - Odborníci jednali o budoucnosti regionu

Jednání tří odborných skupin k aktualizaci Strategie rozvoje územního obvodu Olomouckého kraje se uskutečnila v minulých dnech. Skupiny složené z odborníků z různých oblastí napříč celým krajem diskutovaly o situaci v regionu a hledaly společná témata, jejichž prostřednictvím by bylo možné přispět k jeho rozvoji.

Odborníci jednali o budoucnosti regionu

06.12.2019 - Olomoucký kraj opět podpoří malé regionální výrobce

Olomoucký kraj bude také příští rok pokračovat v podpoře regionálních potravin a farmářů. Hejtmanství pro ně připravilo dva dotační tituly, které dohromady obsahují osm set tisíc korun. O peníze si budou moci zájemci požádat na začátku příštího roku.

Olomoucký kraj opět podpoří malé regionální výrobce

08.11.2019 - Ulehčete si přípravu stavby a využijte službu UtilityReport

Olomoucký kraj ulehčí lidem vyřizování stavebního povolení. Díky službě UtilityReport, kterou zájemci najdou na krajském webu OLKRAJ.CZ, nemusí obíhat energetiky, plynaře nebo vodaře, aby od nich získali vyjádření k existenci sítí. Vše za ně totiž vyřídí zmiňovaná aplikace.

Ulehčete si přípravu stavby a využijte službu UtilityReport

12.09.2019 - Regionální stálá konference řešila Jesenicko

O konkrétních problémech, které trápí sever Olomouckého kraje, jednali ve středu 11. září účastníci regionální stálé konference. Zástupci hejtmanství, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin, Agentury pro sociální začleňování i dalších organizací diskutovali o možných variantách řešení.

Regionální stálá konference řešila Jesenicko

Mgr. Jana Váňová