Bc. Pavel Šoltys, DiS., náměstek hejtmana

Pavel Šoltys se narodil 22. února 1965 v Hranicích. Vystudoval Vyšší odbornou školu právní Kunovice a Evropský polytechnický institut Kunovice, obor finance a daně. Do roku 2000 pracoval jako osoba samostatně výdělečně činná. Od roku 2000 zastával post místostarosty v Lipníku nad Bečvou. Je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje a Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Od 1. května 2014 se stal náměstkem hejtmana.

Kompetenční oblast: regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování

Náměstek hejtmana v médiích

01.11.2018 - Olomoucký kraj proplatil poslední žádost z první vlny kotlíkových dotací

Celkem hejtmanství v první etapě dotačního programu vyhovělo 1553 žadatelům.

Olomoucký kraj proplatil poslední žádost z první vlny kotlíkových dotací

30.10.2018 - Návštěva z Číny bude inspirující. Přiveze historii a jehly

Představení tradiční čínské medicíny je volně přístupné laické i odborné veřejnosti.

Návštěva z Číny bude inspirující. Přiveze historii a jehly

30.09.2018 - Olomoucký kraj se představí jako region vědy, inovací a high-tech oborů

Ve dnech 1. – 5. října 2018 se Olomoucký kraj představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 tisíc návštěvníků. Hlavním tématem letošního jubilejního 60. ročníku je Průmysl 4.0.

Olomoucký kraj se představí jako region vědy, inovací a high-tech oborů

21.09.2018 - Olomoucký kraj se zapojí do Evropského týdne mobility

Také Olomoucký kraj se připojí k Evropskému týdnu mobility. V pátek 21. září od 13 hodin bude prezentovat své aktivity spolu s řadou dalších partnerů na Horním náměstí v Olomouci. Hejtmanství tak chce přispět k diskusi o možnostech, jak řešit problémy spojené s dopravou ve městech.

Olomoucký kraj se zapojí do Evropského týdne mobility

12.09.2018 - Kniholky z Olomouce křtily originální zápisník pro milovníky knih

V pátek 7. září 2018 proběhl v Divadle na cucky křest chytrého a kreativního zápisníku knih, za kterým stojí čtyři mladé podnikavé ženy z Olomouce. Knihy jsou pro ně vášeň, nezůstávají ale jen u jejich čtení.

Kniholky z Olomouce křtily originální zápisník pro milovníky knih

Mgr. Jana Váňová
asistentka náměstka hejtmana Bc. Pavla Šoltyse