Tiskové zprávy

17.07.2019 - Hejtman, senátor a starostka chtějí změnit zákon

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, senátor Mirek Adámek a starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová zpracovali návrh úpravy zákona o místních poplatcích, který reguluje platbu za pobyt hostů v lázeňských zařízeních. Současná podoba legislativní normy totiž může lázeňská města a obce v regionu připravit o statisíce korun.

17.07.2019 - Děti v Dřevnovicích budou mít bezva prázdniny. Díky Olomouckému kraji

Od minulého víkendu se mohou Dřevnovice chlubit novým dětským lanovým centrem. V sobotu 13. července ho společně se starostkou obce Bohumilou Charvátovou uvedl do provozu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

16.07.2019 - Bojovníka proti nacismu a komunismu připomíná pamětní deska

Nový Malín má od minulého týdne pamětní desku, která připomíná osud Jana Přikryla - muže, jenž bojoval proti nacistům i komunistům, a nakonec padl během přestřelky při pokusu o překročení hranice do západního Německa.

15.07.2019 - Zástupci kraje si připomněli tragédii na Volyni

Šestasedmdesát let letos uplynulo od vypálení Českého Malína na Volyni. Tragickou událost si v sobotu 13. července připomněli v Novém Malíně na Šumpersku také zástupci Olomouckého kraje.

15.07.2019 - Vychází letní dvojčíslo měsíčníku Krajánek

V letním vydání Krajánku na červenec a srpen se dozvíte, jak se v kraji daří cestovnímu ruchu a jaké chystá sportovní akce.

11.07.2019 - Kraj podpoří atestace lékařů ambulantních služeb

Olomoucký kraj letos přispěje statisíci korun na vzdělávání zdravotníků. Peníze mají posloužit na atestace lékařů, kteří pracují zejména v ambulancích. Na podání dotačních žádostí mají už jen dva týdny.

09.07.2019 - Fotbalová škola Poláky nadchla

Už devátý ročník Olomoucké fotbalové školy letos hostil hráče polského klubu LZS Kuniów. Akce probíhala od 29. června do 5. července a byla určena mladým sportovcům do čtrnácti let.

08.07.2019 - Olomoucký kraj vede nová tvář

Stačilo pár minut a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přišel o svůj typický knír. V pondělí 8. července ho o něj připravil holič v lazebnickém salonu Capone Barbershop.

03.07.2019 - Jízda králů si dojela pro výjimečné ocenění

Výstava Vlastivědného muzea v Olomouci získala v anketě České národopisné společnosti první místo za nejvýznamnější počin minulého roku.

02.07.2019 - Olympiáda na vlastní kůži. Školáci z regionu ji zažili v Libereckém kraji

Nejvíc zlatých medailí nasbíral gymnasta František Marghold ze základní školy Dr. Hrubého ve Šternberku.

01.07.2019 - Hejtman půjde pod břitvu

Ladislav Okleštěk přijde o svůj léta pěstovaný knír. Dal ho totiž všanc charitativnímu projektu Oholíme hejtmana.

01.07.2019 - Olomoučtí záchranáři absolvovali výcvik v Tatrách

Záchranáři, lékaři a piloti Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje absolvovali v uplynulých týdnech výcvik ve slovenských Tatrách. Jeho součástí byl nácvik týmové koordinace při zásazích záchranářským vrtulníkem, lavinový kurz i školení na práci s palubním navijákem.

© Krajský úřad Olomouckého kraje