Tiskové zprávy

22.08.2017 - Nemocnice Přerov startuje další sérii kurzů pro sanitáře

Nemocnice Přerov na podzim startuje novou vlnu akreditovaných kurzů pro pozici sanitáře. V prvním pololetí letošního roku kurz úspěšně absolvovaly téměř dvě desítky zájemců a více než čtvrtina z nich obratem projevila zájem o práci přímo v přerovské nemocnici.

22.08.2017 - V Olomouci se otevírá terapeutická skupina pro hazardní hráče

Společnost Podané ruce otevírá terapeutickou skupinu zaměřenou na hazardní hráče. Její první setkání se bude konat na začátku září. Pod vedením zkušeného terapeuta specializovaného na práci s lidmi ohroženými závislostí se bude skupina čítající maximálně dvanáct osob scházet každých 14 dní. Službu Společnost nabízí bezplatně a je zcela anonymní.

22.08.2017 - Folk na Letním 2017 je za námi

19. srpna v 16.00 hodin odstartoval další ročník festivalu Folk na Letním v areálu kulturního střediska v Hlubočkách-Mariánském Údolí. Když si v roce 2004 předseda Kulturní komise obce Hlubočky Aleš Prstek a Aleš Kubis ze skupiny Domino usmysleli, že zorganizují folkový festival v amfiteátru na Letním, jistě netušili, co vlastně vytvořili.

21.08.2017 - Běžci věnovali onkologickému oddělení Nemocnice Prostějov sedmatřicet tisíc korun

Slatinická sedmička, tak se jmenoval charitativní závod pro onkologicky nemocné pacienty, který už napotřetí proběhl v areálu Lázní Slatinice. Celkový výtěžek z běžecké akce, který činí sedmatřicet tisíc korun, poputuje na onkologické oddělení Nemocnice Prostějov.

21.08.2017 - Olomoucké shakespearovské léto podruhé v Olomouci

Olomoucké Divadlo Tramtarie uspořádá i letos během léta divadelní festival open air s názvem Olomoucké shakespearovské léto. Na programu bude opět divácký hit Kabaret nahatý Shakespeare, který si oblíbili diváci napříč generacemi. Nahatého Shakespeara letos nově doplní i divácky oblíbený formát Herci Na ležáka.

21.08.2017 - Zámecký park se proměnil v bojiště

Ve středu 16. srpna zaplnil zámecký park v Čechách pod Kosířem řinkot zbraní. Pod širým nebem a před zaplněným hledištěm se zde totiž odehrála legendární Dívčí válka v podání Čechova prozatímně osvobozeného divadla, nejoblíbenější a nejhranější divadelní komedie všech dob.

17.08.2017 - Začala letní etapa Flory Olomouc

Letní květy, voňavé růže, chutná růžová vína, ohromující terakotová armáda i pestré zahradnické trhy a relax zóny v kulisách bohaté zeleně. To všechno nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

17.08.2017 - Semináře na Krajském úřadě Olomouckého kraje /Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá/

Oddělení regionálního rozvoje připravilo pro ty, kteří chtějí získat aktuální informace k vybraným evropským programům dva semináře pro žadatele.

17.08.2017 - Krajský úřad vydal zákaz vstupu do některých částí lesů

Opatření se týká větrnou kalamitou zasažených území na Šternbersku, Litovelsku, Uničovsku a Mohelnicku.

15.08.2017 - Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku mají na kontě osm stovek absolventů kurzů první pomoci

Osm stovek dětí i dospělých z Olomouckého kraje dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Středomoravské nemocniční.

15.08.2017 - Mezinárodní folklorní festival roztančí v srpnu celý Šumperk

Sedmadvacátý ročník šumperského folklorního festivalu začíná již ve středu 16. srpna 2017. Vedle tradičních českých i zahraničních folklorních souborů nabídne bohatý program i zajímavé doprovodné akce, mezi nimiž nebude chybět soutěž o nejlepší kotlíkový guláš, ukázky tradičního čínského řemesla a umění a jízda historického motorového vlaku zvaného „Věžák“.

15.08.2017 - Krajský úřad představil novou strukturu, vzniknou dva nové odbory

Úřad se rozroste o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

© Krajský úřad Olomouckého kraje