Tiskové zprávy

18.09.2019 - Mobilní kancelář navštívila bránu Jeseníků

Vedení kraje tentokrát zamířilo do Šumperka, kde se hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk setkal s občany, podnikateli a studenty gymnázia.

17.09.2019 - Modernizace záchranné služby pokračuje. Dostala dalších deset sanitek

Sloužit budou na záchranářských stanicích po celém kraji.

17.09.2019 - „Společně jsme silnější“, zaznělo na Dnu klastrů v Olomouckém kraji

Jak mohou klastry pomoci specializaci regionů, podpořit inovace ve firmách a navázat mezinárodní spolupráce? Klastry, vzájemně propojené firmy a instituce působící v jednom oboru, jsou dlouhodobě podporovány národní vládou i jednotlivými regiony. Jejich podpora kontinuálně roste i ze strany Evropské unie. A tato podpora je oprávněná.

16.09.2019 - Vychází zářijové číslo měsíčníku Krajánek

Zářijový Krajánek vám přináší informace o plánovaných opravách silnic. Nabízí reportáž z oslav Dnů Olomouckého kraje a dočtete se v něm i o chystané nové střední zdravotnické škole.

16.09.2019 - Kraj podepsal memorandum o sociálním začleňování

Rozšíří tak spolupráci s vládní Agenturou pro sociální začleňování.

16.09.2019 - Ceny cestovního ruchu lákají na novinky

Třetí ročník Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje se nese ve znamení změn. Pořadatelé připravili hned několik originálních kategorií. Nově se hlasuje třeba o nejlepší místo pro letní dovolenou u vody. Adresa webové stránky CENYKRAJE.CZ, jejímž prostřednictvím anketa probíhá, zůstala stejná.

13.09.2019 - Další ze silnic na severu regionu je díky krajským penězům bezpečnější

Na více než šestadvacet miliónů korun přišla rekonstrukce opěrné zdi, která zajišťuje stabilitu silnice II/369 u Horní Lipové.

12.09.2019 - Hejtmanova kancelář vyráží do Šumperka

Podobně jako předtím v Javorníku, Hranicích nebo ve Šternberku čeká hejtmana setkání s občany, studenty i diskuze s podnikateli.

12.09.2019 - Regionální stálá konference řešila Jesenicko

O konkrétních problémech, které trápí sever Olomouckého kraje, jednali ve středu 11. září účastníci regionální stálé konference. Zástupci hejtmanství, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin, Agentury pro sociální začleňování i dalších organizací diskutovali o možných variantách řešení.

11.09.2019 - Raději to ani nezkoušejte, varuje hejtmanství řidiče přetížených náklaďáků

Na třech místech Olomouckého kraje plánuje hejtmanství postavit vysokorychlostní váhy, které budou měřit hmotnost projíždějících nákladních aut.

11.09.2019 - Jak na správnou výživu a následnou ústní hygienu? Seniorům poradí workshop

Nutriční poradenství a dentální hygiena – takový byl název workshopu, který se v pátek 6. září uskutečnil v kongresovém sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje.

11.09.2019 - Olomoucký kraj - region vědy, inovací a high-tech oborů

Ve dnech 7. – 11. října 2019 se Olomoucký kraj představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který je označován jako nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků.

© Krajský úřad Olomouckého kraje