15. ROČNÍK VÝSTAVY „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN“ BYL SLAVNOSTNĚ ZAHÁJEN

19. 06. 2023

V sobotu 17. června 2023 v 11 hodin oslavila putovní výstava Má vlast cestami proměn – příběhy domova své půlkulaté 15. výročí. Slavnostní zahájení proběhlo v parku Břevnovského kláštera na Praze 6.

Výstavu pořádá spolek Cestami proměn a Konzorcium Moja vlasť – kultúrne premeny Slovenska pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veroniky Vrecionové, předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiřího Voseckého, Ministra kultury ČR Martina Baxy, Ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, předsedy Asociace krajů ČR Martina Kuby a předsedy Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašky. Hlavním partnerem ročníku je Slovensko. Partnery jsou kraje ČR, Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky, Česká komora architektů, Spolek pro obnovu venkova, Břevnovský klášterní pivovar a další. Strategickým partnerem společnost Info Nova, s.r.o.

Na výstavních panelech mohli návštěvníci poprvé spatřit 97 proměn z České republiky i Slovenska. Z Olomouckého kraje to jsou proměny z obcí a měst Klokočí, Lazníky, Lutín, Mohelnice, Prostějov, Přerov, Šumperk, Veselíčko, Víceměřice a Zlaté Hory. Ty se po slavnostním zahájení a 14denní prezentaci na Břevnově rozjedou na svou roční pouť po krajích České republiky i Slovenska.

Výstava Má vlast je poděkováním autorům proměn za odpovědnou péči o náš společný domov.

Má vlast cestami proměn 2023

Poslední změna 28. 06. 2023 11:20:35