Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání
  • Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

18.06.2018 - První rok společného vzdělávání

V rámci přípravy na tvorbu Školské inkluzívní koncepce kraje (ŠIKK) jsme v úterý 5. června 2018 zahájili sérii pracovních setkání se zástupci základních a mateřských škol v kraji ke sdílení zkušeností z prvního roku realizace inkluzívního vzdělávání v souladu s novou legislativou účinnou k 1. 9. 2017.

První rok společného vzdělávání

31.05.2018 - Z domova do života

Dne 22.května 2018 se na Střední škole polytechnické v Olomouci sešli zástupci dětských domovů z Olomouckého a Moravskoslezského kraje u kulatého stolu k diskusi nad přípravou dětí žijících v dětských domovech a jejich další podporou při přechodu do života mimo domov.

Z domova do života

21.05.2018 - Projekt MOV hledá další spolupracující školy

V pondělí 14.5.2018 proběhlo další tematické setkání se zástupci středních a vyšších odborných škol v kraji, tentokrát na téma Spolupráce s projektem Modernizace odborného vzdělávání (MOV), který realizuje Národní ústav vzdělávání Praha.

Projekt MOV hledá další spolupracující školy

26.03.2018 - Setkání kariérových poradců středních škol v Šumperku

Projekt KAP na své platformě pro odborné a celoživotní vzdělávání a kariérové poradenství zorganizoval tematické setkání kariérových poradců ze středních škol ve středu 14. 3. 2018 v prostorách SOŠ, Zemědělská 3, Šumperk.

Setkání kariérových poradců středních škol v Šumperku

02.03.2018 - Finanční gramotnost do škol

„Na penězích záleží“ – to bylo ústřední motto setkání v platformě pro podnikavost, kreativitu a iniciativu v projektu KAP, které se uskutečnilo ve středu 28. 2. 2018 v prostorách BEA centra v Olomouci.

Finanční gramotnost do škol

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout