Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání
  • Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

26.03.2018 - Setkání kariérových poradců středních škol v Šumperku

Projekt KAP na své platformě pro odborné a celoživotní vzdělávání a kariérové poradenství zorganizoval tematické setkání kariérových poradců ze středních škol ve středu 14. 3. 2018 v prostorách SOŠ, Zemědělská 3, Šumperk.

Setkání kariérových poradců středních škol v Šumperku

02.03.2018 - Finanční gramotnost do škol

„Na penězích záleží“ – to bylo ústřední motto setkání v platformě pro podnikavost, kreativitu a iniciativu v projektu KAP, které se uskutečnilo ve středu 28. 2. 2018 v prostorách BEA centra v Olomouci.

Finanční gramotnost do škol

12.02.2018 - Kreativní slovník

Co je to myšlenková mapa? Co je to microlearning? Jaká je vize výuky cizích jazyků v blízké budoucnosti?

Kreativní slovník

26.01.2018 - V Olomouci se konala unikátní konference Vzdělávací systém v Olomouckém kraji pro trh práce

Konference v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje k tématu Vzdělávací systém v Olomouckém kraji pro trh práce v 21. století proběhla 24. ledna 2018 pod záštitou hejtmana Ladislava Oklešťka.

22.01.2018 - Aplikované pohybové aktivity

V pondělí dne 15. ledna 2018 od 9.00 hod. v aule FTK UP v Olomouci se konalo pracovní setkání pořádané v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje, kdy bylo mimo jiné představeno zahájení činnosti Regionálního centra APA pro Olomoucký kraj.

Aplikované pohybové aktivity

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout