Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání
  • Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

12.02.2018 - Kreativní slovník

Co je to myšlenková mapa? Co je to microlearning? Jaká je vize výuky cizích jazyků v blízké budoucnosti?

Kreativní slovník

26.01.2018 - V Olomouci se konala unikátní konference Vzdělávací systém v Olomouckém kraji pro trh práce

Konference v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje k tématu Vzdělávací systém v Olomouckém kraji pro trh práce v 21. století proběhla 24. ledna 2018 pod záštitou hejtmana Ladislava Oklešťka.

22.01.2018 - Aplikované pohybové aktivity

V pondělí dne 15. ledna 2018 od 9.00 hod. v aule FTK UP v Olomouci se konalo pracovní setkání pořádané v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje, kdy bylo mimo jiné představeno zahájení činnosti Regionálního centra APA pro Olomoucký kraj.

Aplikované pohybové aktivity

12.01.2018 - Připravujeme unikátní konferenci ke vzdělávání v Olomouckém kraji

Konference v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje k tématu Vzdělávací systém v Olomouckém kraji pro trh práce v 21. století se bude konat 24. ledna 2018 pod záštitou hejtmana Ladislava Oklešťka.

08.12.2017 - Výzvy zaměřené na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury

Dne 6.12. 2017 s v kongresovém sále krajského úřadu uskutečnilo pracovní setkání zástupců škol k tématu „Výzvy zaměřené na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury“.

Výzvy zaměřené na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout