Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání

Informace o projektu IKAP

• Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

01.11.2021 - Příprava přijímacího řízení na střední školy

Podpora polytechnického vzdělávání jako hlavní priorita kraje v rozvoji školství v Olomouckém kraji byla jedním z témat pracovního setkání platformy pro odborné vzdělávání, celoživotní vzdělávání a kariérové poradenství konané v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje k tématu přípravy přijímacího řízení na střední školy, které se konalo dne 20. listopadu 2021.

Příprava přijímacího řízení na střední školy

17.06.2021 - Podpora pohybové gramotnosti v Olomouckém kraji

Dne 16. 6. 2021 proběhla živě vysílaná diskuse nad tématy zdravého životního stylu a významu pohybových aktivit pro všechny. Diskuze proběhla s odborníky v oblastech speciálně pedagogického poradenství, aplikovaných pohybových aktivit a zájmového vzdělávání z prostředí AC BALUO na FTK UP Olomouc.

17.06.2021 - Virtuální realita ve škole ve spolupráci s Výzkumným ústavem pro podnikání a inovace, z.ú.

Dne 8. 6. 2021 se uskutečnil webinář, který ředitelům i pedagogickým pracovníkům všech typů škol nabídl seznámení s následujícími tématy:

17.06.2021 - Využití moderních technologií pro propagaci školy

Prostředí internetu je již několik let nedílnou součástí našich životů. Jak ale efektivně komunikovat a prezentovat školu studentům, rodičům a dalším subjektům?

26.05.2021 - Volba povolání bez zbytečných stereotypů

V rámci podpory zvyšování kompetencí pedagogů k vedení žáků k zodpovědné volbě povolání se 20. 5. 2021 uskutečnil online seminář určený všem pedagogickým pracovníkům a pracovnicím, nejen kariérovým a výchovným poradcům a byl zaměřen na rozšíření jejich kompetencí v oblasti kariérového poradenství.

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout
Soubor typu pdfAnalýza potřeb v území Olomouckého kraje(1006,1 kB)stáhnout