Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání
  • Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

18.10.2018 - Vzdělávání ředitelů a dalších zástupců středních škol

Výjezdní vzdělávací setkání pedagogů se realizovalo v termínu 3. – 5. října 2018 a setkalo se u účastníků s velkým zájmem.

Vzdělávání ředitelů a dalších zástupců středních škol

10.10.2018 - Pozitiva a negativa prvního roku společného vzdělávání ve speciálních školách

Na pracovním setkání ředitelů speciálních škol Olomouckého kraje, které se konalo v úterý 2. října 2018 na Střední škole, Základní škole a Mateřské škole prof. V. Vejdovského v Olomouci, byla jedním z bodů programu také diskuse nad zkušenostmi z prvního školního roku po zahájení platnosti vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.

Pozitiva a negativa prvního roku společného vzdělávání ve speciálních školách

09.10.2018 - Co by měl Jan Amos na ploše?

Odpověď na tuto otázku nabídla krajská konference pod názvem Aktuální trendy digitálního vzdělávání v Olomouckém kraji, která se konala 1. října 2018 v BEA centru v Olomouci.

Co by měl Jan Amos na ploše?

10.09.2018 - Cestou soutěže k začátku podnikání

V pondělí 3. září 2018 se u příležitosti možnosti zapojení do projektu „Soutěž a podnikej“ konalo pracovní setkání platformy kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě konané v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje.

Cestou soutěže k začátku podnikání

18.06.2018 - Pracovní setkání platformy pro podporu polytechnického vzdělávání

Dne 6. 6. 2018 se uskutečnilo v Hotelu S-PORT ve Vésce pracovní setkání zástupců středních a vyšších odborných škol.

Pracovní setkání platformy pro podporu polytechnického vzdělávání

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout