Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání

Informace o projektu IKAP

• Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

15.10.2019 - Konference DESIGN FAIR

Cílem designu je co nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu či systému. Vyžaduje proto jak technické, tak výtvarné schopnosti a znalosti a v současné době úzce souvisí také s propagací a reklamou.

Konference DESIGN FAIR

20.05.2019 - Konference

V pondělí 13. 5. 2019 jsme uspořádali konferenci "Vzdělávání pro budoucí úspěch“, kterou vnímáme jako další zásadní příspěvek Olomouckého kraje pro rozvoj regionu na platformě krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání a jako zásadní příspěvek Olomouckého kraje k tématu Průmysl 4.0 nebo také Vzdělávání 4.0.

Konference

22.03.2019 - Současnost a budoucnost akčního plánování a rovné příležitosti ve vzdělávání

Tématem „Současnost a budoucnost akčního plánování“ zahájil Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA, vedoucí odboru školství a mládeže KÚOK další workshop zástupců středních a vyšších odborných škol v kraji u příležitosti zahájení 2. fáze projektu KAP.

Současnost a budoucnost akčního plánování a rovné příležitosti ve vzdělávání

08.03.2019 - Jak na šablony II

V BEA centru se v úterý 5. 3. 2019 konal seminář pro žadatele ve výzvě Podpora škol formou zjednodušeného finančního vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ II.

Jak na šablony II

07.03.2019 - Norské fondy: Využijte grant z Programu Vzdělávání

Dům zahraničních služeb vyhlásil výzvu o předkládání žádostí o grant na podporu projektů odborného vzdělávání a přípravy v rámci programu Vzdělávání (programová oblast č. 3 – vzdělávání, stipendia, odborné vzdělávání a podnikavost mladých lidí). Šance pro podání žádosti je do 28. 3. 2019, 15 hodin.

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout
Soubor typu pdfAnalýza potřeb v území Olomouckého kraje(1006,1 kB)stáhnout