Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání
  • Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

04.08.2017 - Dokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

Dokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 je nyní dostupný i v tištěné podobě a současně jako jeden dokument v pdf.

Dokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

20.06.2017 - Setkání platformy kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě

Téma dalšího setkání zástupců škol v Olomouckém kraji, které proběhlo dne 13. 6. 2017 v rámci jednání platformy pro kompetence k podnikavosti, iniciativě a kreativitě v prostorách BEA centra v Olomouci, bylo Provoz fiktivních firem.

Setkání platformy kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě

20.06.2017 - Setkání platformy pro odborné vzdělávání, celoživotní vzdělávání a kariérové poradenství

Jaké jsou vize v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, to bylo nosné téma dalšího setkání zástupců škol v Olomouckém kraji, které proběhlo dne 9. 6. 2017 v rámci jednání platformy pro odborné a celoživotní vzdělávání a kariérové poradenství v prostorách Gymnázia Hejčín v Olomouci.

03.05.2017 - Setkání platformy pro infrastrukturu a investice k tématu Infrastruktura škol a digitální vzdělávání

Co jsou digitální dovednosti a jaké potřeby školy řeší v oblasti infrastruktury? Takové a podobné otázky padaly na setkání platformy pro infrastrukturu a investice, která se sešla dne 27. 4. 2017 na Střední škole technické a obchodní, Kosinova 4 v Olomouci.

23.03.2017 - Setkání platformy pro polytechnické vzdělávání k tématu Polytechnické vzdělávání se zaměřením na tvorbu ŠAP/PA

Dne 22. března 2017 se konalo na Střední škole polytechnické v Olomouci pracovní setkání platformy pro polytechnické vzdělávání se zaměřením na tvorbu ŠAP/PA. Jednání se kromě členů platformy zúčastnili zástupci středních a vyšších odborných škol a zástupci realizačních týmů MAP v kraji.

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout
Soubor typu pdfAnalýza potřeb v území Olomouckého kraje(1006,1 kB)stáhnout