Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje

V programovém období 2014 – 2020 bude v oblasti regionálního školství velká část intervencí zajištěna prostřednictvím sběru a vyhodnocení specifických potřeb na regionální a místní úrovni. Tyto potřeby budou zahrnuty ve spolupráci s partnery v území do krajských a místních akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) mají na území krajů přispět ke zlepšení řízení škol, k rozvoji hodnocení kvality vzdělávání a plánování strategických kroků vedoucích ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. KAP má mimo jiné umožnit plánovat, koordinovat a sledovat tematické intervence v OP VVV a IROP ve shodě s dlouhodobými potřebami a prioritami kraje a škol v území s respektem k záměrům vzdělávání ČR.

Klíčová témata pro KAP v Olomouckém kraji jsou:

• Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě;

• Podpora polytechnického vzdělávání (přírodovědné, technické a environmentální vzdělávání);

• Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů, rozvoj kariérového poradenství, rozvoj škol jako center dalšího profesního vzdělávání;

• Podpora inkluze;

• Infrastruktura SŠ a VOŠ.

Odkazy na spolupracující projekty:

Informace projektu P-KAP z Národního ústavu pro vzdělávání
  • Pořádané akce

Informace o pořádaných akcí, včetně prezentací a fotodokumentace z konferencí, seminářů, workshopů, apod.

13.11.2017 - Seminář k programu ERASMUS +

Program ERASMUS+ už školy dobře znají a jeho spojení s podporou výuky cizích jazyků také. Každoročně je ale spousta nových informací a tudíž nových příležitostí.

Seminář k programu ERASMUS +

13.11.2017 - Aktualizace RVP ve vazbě na tvorbu ŠAP

Při realizaci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje probíhá spolupráce s různými individuálními projekty systémovými. Jedním z nich je také projekt „Modernizace odborného vzdělávání“ (MOV), který realizuje Národní ústav vzdělávání (NÚV).

Aktualizace RVP ve vazbě na tvorbu ŠAP

31.10.2017 - Střední a vyšší odborné školy dokončují své školní akční plány

V návaznosti na Krajské akční plány /KAP/ Národní ústav pro vzdělávání prostřednictvím projektu P-KAP poskytuje metodickou podporu středním a vyšším odborným školám k efektivnímu využívání akčního plánování a vytváření vlastních plánů aktivit a školních akčních plánů /PA a ŠAP/.

30.10.2017 - Semináře k tvorbě ŠAP pro celou Moravu

V první polovině října byly ve spolupráci s Národním ústavem vzdělávání (NÚV) realizovány v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje semináře k tvorbě školních akčních plánů (ŠAP) a plánů aktivit (PA) pro střední a vyšší odborné školy z celé Moravy.

25.10.2017 - Stáže pedagogů u zaměstnavatelů

Ve čtvrtek 19. října 2017 se uskutečnilo další z tematických setkání realizovaných v projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje, tentokrát na téma Stáže pedagogických pracovníků u zaměstnavatelů.

Stáže pedagogů u zaměstnavatelů

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfDokument Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje na období 2016 – 2018 (13,6 MB)stáhnout
Soubor typu zipPřílohy KAP_OL(6,3 MB)stáhnout