Krajský živnostenský úřad Olomouckého kraje

Vítejte na stránkách Krajského živnostenského úřadu Olomouckého kraje, který vykonává řídící, koordinační, kontrolní a metodickou činnost, a to včetně výkonu funkce centrálních registračních míst, vůči obecním živnostenským úřadům ve správním obvodu Olomouckého kraje, rozhoduje o odvolání proti rozhodnutím obecních živnostenských úřadů ve svém správním obvodu. Vykonává působnost kontaktního místa veřejné správy (Czech POINT) a je mimo jiné provozovatelem živnostenského rejstříku, který slouží k vyhledání konkrétního podnikatelského subjektu a zobrazení ročních statistických informací. Dále Krajský živnostenský úřad provádí dozor nad dodržováním zákona o regulaci reklamy a zákona o cenách. Na úseku evidence zemědělského podnikatele vykonává metodickou a kontrolní činnost vůči obecním úřadům obcí s rozšířenou působností. Dále Krajský živnostenský úřad vykonává správní činnosti související s převody majetku podle zákona č. 427/1990 Sb., o převodech vlastnictví státu k některým věcem na jiné právnické nebo fyzické osoby, ve znění pozdějších předpisů.

Krajský živnostenský úřad je oddělením Odboru majetkového, právního a správních činností, Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Aktuálně z KŽÚ

Bc. Ing. František Pivoda
vedoucí oddělení
Odbor majetkový, právní a správních činností